Nadchodzi pogodowy armagedon czyli wiosna w grudniu. Sprawdź czy jest jeszcze szansa na białe święta. PROGNOZA POGODY

Wiosna.
Wiosna - zdj. ilustracyjne/fot. Pixabay
REKLAMA

Tak ciepłego grudnia dawno nie było. To prawdziwy pogodowy armagedon czyli wiosna w grudniu. Dziś w na terenie Polski będzie dość słonecznie i na terenie prawie całego kraju będzie ponad 10 stopni Celsjusza.

Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Krakowie, gdzie może być nawet 13 stopni Celsjusza. W Warszawie będzie o jeden stopień mniej. Tylko w północno-wschodniej Polsce będzie miejscami poniżej 10 stopni. Jutro temperatury nieco spadną, ale w piątek i sobotę znów ma być ciepło.

REKLAMA

A jak będzie w święta? Temperatury mają się obniżyć w niedzielę, ale jak na razie meteorolodzy dają małe szanse na to by spadły poniżej zera. Natomiast ma padać, więc jakby co – to woda na śnieg w powietrzu będzie.

Jak zwykle przy okazji ciepłych dni w grudniu wzmaga się propaganda klimatystów od globalnego ocieplenia. Warto więc przypomnieć, że znacznie cieplej było w grudniu w 1921 r. czyli niemal sto lat temu. A z kolei 10 lat później w Polsce zimą były rekordowe mrozy osiągające nawet blisko -40 stopni Celsjusza. Tak więc nadzieja na białe święta ciągle jest. Jak nie w tym roku – to w kolejnych latach.

REKLAMA