Środowiska LGBT życzą Polakom „Tęczowych świąt”. Plakaty i bilbordy opłaca UE [VIDEO]

Fot.: Facebook Miłość Nie Wyklucza
Fot.: Facebook Miłość Nie Wyklucza

Stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” zamieściło „tęczowe” życzenia dla Polaków. Świąteczną akcję LGBT współfinansuje Unia Europejska.

Plakaty z życzeniami „Tęczowych Świąt” trafiły na bilbordy oraz nośniki reklamowe w największych miastach. Plakaty LGBT wiszą m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi, natomiast za akcję odpowiada stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza”.

– Chcemy wyraźnie powiedzieć: “W Święta i w ogóle przez cały rok nie jesteś sama, nie jesteś sam” – powiedziała Ola Kaczorek ze stowarzyszenia „Miłość Nie Wyklucza”.

Akcję wspiera Julia Maciocha, która jest prezesem warszawskiej Parady Równości. Poza nią zaangażowani są Patryk Chilewicz, założyciel Vogule Poland oraz prawniczka Emilia Barabasz.

Wśród działaczek stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza jest m.in. dziennikarka Gazety.pl Wiktoria Beczek.

Oprócz bilbordów i plakatów z „tęczowymi” życzeniami środowiska LGBT kolportują „książeczki pomocowe” dla osób nieheteronormatywnych.

Tęczowych świąt! Świąteczne życzenia dla osób LGBT+ od Miłość Nie Wyklucza!

Mówimy, jak jest. Świąteczne spotkania z rodziną często nie są powodem do radości. Pamiętaj, że nie jesteś sama, nie jesteś sam!Zamów gadżety, zobacz mapkę grup LGBT+ w całym kraju i obejrzyj historie ludzi LGBT+ w Polsce na https://mowiejakjest.eu#mowieJakJest #miłośćNieWyklucza

Geplaatst door Miłość nie wyklucza op Donderdag 19 december 2019

Projekt jest współfinansowany ze środków programu Prawa, Równość i Obywatelstwo Unii Europejskiej, a środowiska LGBT swoje życzenia będą rozwieszać do 22 grudnia.

Nietrudno zgadnąć jak tradycyjni Polacy zareagują na tak nowoczesne życzenia.

Źródło: Wirtualne Media / mowiejakjest.mnw.org.pl

6 KOMENTARZE

  1. Nieheteroseksualnych, a nie nieheteronormatywnych. To geje normatywni.
    normatywny
    1. «ustalający obowiązujące normy»
    Oni robią to za nasze pieniądze.

  2. Nowe wraca. Pamiętam jak w moim przedszkolu stała choinka noworoczna i przyszedł z cukierkami prawdziwy Dziadek Mróz. W Europie część dobrze wykształconych z dużych miast nie zauważa, że słowo święta wywodzą się od świętości i świętych ( holy i holidays, Christmas ).

Comments are closed.