Krytyka ideologii LGBT będzie niemożliwa? Na razie w jednym kraju

Tęczowa flaga. Krytyka ideologii LGBT ma być zakazana w Szwajcarii. Foto: Pixabay
Tęczowa flaga. Krytyka ideologii LGBT ma być zakazana w Szwajcarii. Foto: Pixabay

Szwajcarski parlament pracuje nad ustawą „antydyskryminacyjną”. W praktyce sprawi ona, że krytyka ideologii LGBT będzie niemożliwa.

Biskup Marian Eleganti na łamach konserwatywnego austriackiego portalu katolickiego Kath.net wyraził swoje zdanie na temat zmian w szwajcarskim prawie. Według niego po wejściu w życie procedowanych przepisów, krytyka ideologii LGBT stanie się niemożliwa.

– Każda sprzeczna opinia stygmatyzowana jest jako mowa nienawiści lub przynajmniej oceniana jako teoretyczny warunek wstępny przemocy fizycznej. Zanim dojdzie do jakiegokolwiek autentycznego przestępstwa z użyciem przemocy, które ma zupełnie inne przyczyny, przedstawicielowi odmiennej opinii grozi natychmiast sądowa kara lub bojkot jego swobody wypowiedzi w postaci blokad czy innych szykan – napisał hierarcha.

Co więcej, zdaniem biskupa, tego typu rozwiązania stanowią prawdziwą przemoc. Krytyka ideologii LGBT powinna być elementem pluralistycznego świata, w którym jest miejsce na dyskusję.

– Gdzie podziała się nasza kultura rozmowy i rzekoma tolerancja? Uniwersytety nie są już miejscami otwartej debaty, zabiegania o obiektywizm (naukowość) oraz poszukiwania prawdy – ubolewa bp Eleganti.

Wprowadzenie ustawy „antydyskryminacyjnej” doprowadzi do zamknięcia ust osobom, które głoszą prawdę obiektywną w wielu kwestiach. Społeczeństwa zachodnie zostały ogarnięte polityczną poprawnością, co widać na wielu płaszczyznach.

Nie bez znaczenia są również media społecznościowe. Serwisy te same ustalają o czym można dyskutować, a o czym nie. Krytyka ideologii LGBT jest w nich zakazana, podobnie jak głoszenie wielu konserwatywnych wartości.

– Masy są wpychane do wąskich korytarzy przekonań, które definiują mainstreamowe media, prawo i politycy, niewybrane demokratycznie trybunały sądowe lub niemal wszechmocne platformy medialne. Kto za tym nie idzie, jest blokowany, oskarżany lub stygmatyzowany społecznie – dodaje duchowny.

4 KOMENTARZE

  1. Ideologia LGBT to narzędzie depopulacji. Pod płaszczykiem tolerancji wprowadza się anty-rozrodczą ideologię która ma wyjałowić społeczeństwo. Dziwię się że dotychczas mądra Szwajcaria dała się tak ogłupić.

  2. ▌▌Lewica jak islam — fazę łagodności, bez obowiązkowego terroru, ma tylko, gdy jest w mniejszości, ale walczy o złapanie choćby na chwilę większości. Wtedy kończą się uśmiechy…

    .

    • ▌▌BTW: Już nawet Kopacz w trakcie (na całe szczęście) krótkiego czasu pełnienia funkcji premiera tak uwierzyła w swoje zaczadzenie lewacką ideologią, że głośno domagała się ustaw sypiących piękne wyroki za jakąkolwiek krytykę lewicowej ideologii — za nic wtedy miała (i pewnie ma nadal, tylko się nie ujawnia — z wyjątkiem wyjęcia spod ochrony polowań na dinozaury) konstytucyjną gwarancję wolności słowa.

      Jednocześnie szefowa Platformy Obywatelskiej bredziła na głos, że jej partia już zatrudnia hejterów do atakowania innych partii — powiedzieć o Kopacz, że ma chaos we łbie, to jakby nic nie powiedzieć. Ale taką premier nam wyznaczył Donald Tusk uciekając z Polski na opłacaną przez Niemców synekurę — za nic miał dobro Polski, liczyło się dla niego tylko to, żeby nie mieć najmniejszych problemów przy potrzebie powrotu. Kompromitacja zaczęła się od pierwszej konferencji prasowej nowej premier i trwała, gdy w dniu zamachów na Polaków zapraszała ich islamskich braci na utrzymanie Polaków, realizując tym niemiecki plan eksterminacji etnicznej…

Comments are closed.