
REKLAMA
Łukasz Urban, który zginął przed trzema laty w zamachu terrorystycznym na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, cały czas żyje w pamięci swoich kolegów. Po raz kolejny zachodniopomorscy kierowcy uczcili jego pamięć „minutą dźwięku”.
Łukasz Urban swoim zachowaniem podczas zamachu prawdopodobnie uratował wiele istnień. Nie ugiął się pod naciskiem uzbrojonego napastnika. Walczył, żeby jego ciężarówka nie taranowała ludzi. Napastnik nie miał dla niego litości i zastrzelił Polaka. Poza nim w zamachu śmierć poniosło 11 innych osób.
„Minuta dźwięku” ku pamięci bohatera stała się już tradycją jego znajomych i innych kierowców ciężarówek. Uczestnicy wydarzenia ustawili się pod jednym z supermarketów w Stargardzie i o godz. 20.14 zaczęli trąbić.
REKLAMA
Urban miał 37 lat. Pochodził z Rożnowa w gminie Banie w woj. zachodniopomorskim. Zginął 19. grudnia 2016 r. z rąk terrorysty Anisa Amriego.
REKLAMA

![Skandaliczna wypowiedź Kosiniaka-Kamysza. To nie Ukraińcy mordowali Polaków. „Co ten pajac opowiada?” [VIDEO] Władysław Kosiniak-Kamysz. / foto: screen YouTube](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/05/wlasyslaw-kosiniak-kamysz-100x70.jpg)
![Złoty pociąg dla polityków, partyjna legitymacja najlepszym CV. Michalkiewicz i Sommer obnażają fikcję posad [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/10/sommer-michalkiewicz-1-100x70.jpg)



![Zapytali Polaków o odebranie orderu Zełeńskiemu. „Wyrobione, twarde stanowisko” [SONDAŻ] Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Foto: president.gov.ua](https://nczas.com/wp-content/uploads/2022/09/wolodymyr-zelenski-prezydent-ukrainy-100x70.jpg)

![Nowa wiceminister nie wiedziała, ile jest województw. Teraz tłumaczy, na czym polega dyskryminacja kobiet. Stanowski: „Rządzą nami wariaci” [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/zaneta-cwalina-sliwowska-nczas-100x70.jpg)