Szef międzynarodowej mafii schwytany. Policja zaskoczyła go przy świątecznym stole

Kajdanki, areszt. Obrazek ilustracyjny. Fot. Pixabay
Kajdanki, areszt. Obrazek ilustracyjny. Fot. Pixabay
REKLAMA

Jeden z najbardziej poszukiwanych na świecie gangsterów został złapany. Szef mafii został zatrzymany podczas bożonarodzeniowej kolacji.

28-letni Daniel Burdett jeszcze kilka dni temu był jednym z najbardziej poszukiwanych gangsterów na świecie. Brytyjczyk przewodził międzynarodowej mafii zajmującej się przemytem broni.

Zaczynał od handlowania narkotykami w Wielkiej Brytanii, ale później przeniósł swoją działalność do Holandii.

REKLAMA

Tam jego przestępcza kariera nabrała rozpędu. Burdett został bossem międzynarodowej mafii, zajmującej się przemytem broni i amunicji. Gangster korumpował celników i dzięki temu szmuglował całe ciężarówki broni i amunicji np. z Holandii do Wielkiej Brytanii.

Dobra passa bossa mafii skończyła się w te święta. Holenderskie służby złapały go, gdy usiadł do bożonarodzeniowej kolacji, którą organizował w jednej z restauracji w Hadze.

– Aresztowanie jednego z naszych wieloletnich zbiegów to fantastyczny wynik. Bez względu na to, gdzie się ukryjesz, wyśledzimy cię – powiedział Mark Spoors, dowódca oddziału National Crime Agency.

Teraz o ekstradycji Burdetta zadecyduje holenderski sąd. W Wielkiej Brytanii usłyszy 10 zarzutów – w tym kierowania międzynarodową grupą przestępczą.

Holenderska policja zatrzymała jeszcze dwóch innych gangsterów.

Źródło: The Daily Telegraph

REKLAMA