Gmyz otrzeźwiał. Korespondent TVP znów się korzy się i przeprasza za fake newsy

Cezary Gmyz. PAP, Fot: Arek Markowicz
Cezary Gmyz. PAP, Fot: Arek Markowicz
REKLAMA

Korespondent TVP opublikował przeprosiny za sugerowanie związków Piotra Bachurskiego  z obcą agenturą. To efekt pozwu jaki otrzymał Cezary Gmyz.

Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, opublikował przeprosiny pod adresem redaktora naczelnego „Gazety Finansowej” i „Warszawskiej Gazety” Piotra Bachurskiego. Korespondent TVP oskarżał go o związki z „obcą agenturą”.

Teraz Gmyz napisał, iż ta „sugestia nie jest i nigdy nie była zgodna z prawdą”. Wpis zamieścił na swoim profilu w portalu społecznościowym Twitter.

REKLAMA

Przeprosiny korespondenta to wynik pozwu jaki otrzymał od dziennikarza. Gmyz poszedł na ugodę i oprócz przeprosin musiał pokryć koszty sądowe.

To w ostatnich miesiącach już kolejne przeprosiny korespondenta pod adresem innych dziennikarzy . W październiku Gmyz na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” przepraszał dziennikarza „Najwyższego Czasu!” Leszka Szymowskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwych i naruszających dobra osobiste informacji na jego temat.

Był to wynik postępowania egzekucyjnego po wyroku sądu skazującego Gmyza.

Ataki obecnego korespondenta TVP na dziennikarza „Najwyższego Czasu!” były pokłosiem pytań dot. współpracy Gmyza z Urzędem Ochrony Państwa, jakie ówcześnie pracujący w „Rzeczpospolitej” Gmyz otrzymał listownie.

REKLAMA