Arcybiskup Jędraszewski dostał ważny list z wyrazami uznania. Z samego Watykanu

Abp Marek Jędraszewski. / foto: PAP
Abp Marek Jędraszewski. / foto: PAP
Prenumerata NCZ! z prezentem

Arcybiskup Marek Jędraszewski dostał list z wyrazami wysokiego uznania od kardynała. Podkreślono w nim jego umiłowanie prawdy, Kościoła i Polski.

Autorem listu do Arcybiskup Marek Jędraszewski jest były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i wieloletni prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej kard. Zenon Grocholewski.
Pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku. Jestem przekonany, że Twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje – napisał w liście zamieszczonym na stronie archidiecezji krakowskiej, kard. Grocholewski.

Kard. Grocholewski przekazał też metropolicie krakowskiemu życzenia obfitych łask Bożych na cały nadchodzący Rok Pański 2020 w wypełnianiu „szlachetnej posługi duszpasterskiej dla dobra archidiecezji krakowskiej oraz całego Kościoła w Polsce”.

Watykański hierarcha zapewnił, że będzie się modlił za arcybiskupa Jędraszewskiego i będzie prosić Pana, by jego biskupie zaangażowanie „przyczyniło się jak najbardziej do ubogacenia naszego kraju w prawdę i dobro”. Dodał, że modli się także za tych, którzy nas obrażają.

Wcześniej, 28 grudnia otwarty list poparcia i solidarności skierowało do abp. Jędraszewskiego piętnastu biskupów obecnych na spotkaniu świątecznym w Rzeszowie.

Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków, jakie musi znosić obrońca prawdy ewangelicznej. – napisali biskupi.

Źródło: PAP

Comments are closed.