To najpopularniejsze imiona dzieci w 2019 roku. Tradycyjne i chrześcijańskie

Chrzest. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay
Chrzest. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay

Zofia i Jan były najczęściej nadawanymi imionami w Poznaniu w 2019 roku. W minionym roku dużą popularnością cieszyły się też imiona: Stanisław i Antonii oraz Julia i Zuzanna. Miastu przybył też jeden mały Mariusz.

Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu, w minionym roku pojawiło się 343 nowo narodzonych Janków, 296 Stanisławów oraz 287 małych Zoś.

W ciągu całego 2019 roku w Poznaniu sporządzono ponad 15,2 tys. aktów urodzenia.

„W styczniu rodzice rejestrować będą jeszcze swoje dzieci urodzone pod koniec grudnia. Lista najpopularniejszych imion nie powinna się jednak zmienić” – podał zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu Krzysztof Konarski.

Zofia i Jan to najpopularniejsze w Poznaniu imiona od kilku lat. Kolejnymi najpopularniejszymi imionami żeńskimi dzieci urodzonych w 2019 roku były: Julia, Zuzanna, Hanna, Maja, Maria, Lena, Antonina, Helena i Oliwia. W rankingu najczęściej nadawanych imion męskich, za Janem, Stanisławem i Antonim, znaleźli się Jakub, Franciszek, Aleksander, Wojciech, Leon, Mikołaj oraz Szymon.

Poznański magistrat poinformował, że wśród dzieci urodzonych w 2019 roku znalazła się jedna Wanessa i jedna Hana. Miastu przybył też jeden nowo narodzony Lucas i jeden Mariusz. (PAP)