Amerykanie zabili generała Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej [VIDEO]

Irański generał Ghasem Solejmani zabity w amerykańskim ataku
Irański generał Ghasem Solejmani zabity w amerykańskim ataku

Amerykanie zabili wysokiego rangą dowódcę Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generała Kassema Sulejmani. Wojna może wybuchnąć w każdej chwili.

W ataku typu targeted assisination zginąło 7 osób. Wśród nich jest dowódca jednostek specjalnych Al-Kuds wchodzących w skład irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji generał Kassem Sulejmani.

Śmierć poniósł również Abu Mahdi al-Muhandis, dowódca irackiej milicji Kataib Hezbollah wchodzącej w skład Sił Pospolitego Ruszenia (PMU). To między innymi jej członkowie szturmowali amerykańską ambasadę w Bagdadzie.

Atak na konwój samochodów przewożących na lotnisku w Bagdadzie przeprowadzono z użyciem rakiet wystrzelonych z drona lub ze śmigłowca.

Pierwsza z rakiet trafiła w samochód jadący na czele, a druga w kolejny. Niepotwierdzone informacje mówią o trzeciej, która wybuchała na drodze nie trafiając w będący celem SUV, który zdołał odjechać.

Wszystkie osoby znajdujące się w pojazdach poniosły śmierć.

Kassem Sulejmani był uznawany za mózg operacji irańskich w całym regionie Bliskiego Wschodu. Był jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Iranie. Zabicie go przez Amerykanów jest de facto wypowiedzeniem wojny.

Comments are closed.