Z OSTATNIEJ CHWILI! Partia KORWiN potępia Amerykanów i Rosjan. Wspiera Białoruś

Janusz Korwin-Mikke, Konfederacja
Janusz Korwin-Mikke, Konfederacja Foto: nczas.com

Prezydium partii KORWiN wydało dziś dwa oświadczenia – informuje prezes Janusz Korwin-Mikke na FB. Chodzi o ostatnie wydarzenia na świecie dot. sytuacji na Białorusi i konfliktu amerykańsko-irańskiego.

Amerykanie dopuścili się morderstwa politycznego

„Partia KORWiN zdecydowanie potępia morderstwa polityczne – w szczególności, gdy istnieją silne przesłanki, że motywem jest poprawa sytuacji decydenta przed wyborami. W zaistniałej sytuacji wzywamy władze III Rzeczypospolitej do zdystansowania się od takiej polityki, ogłoszenia neutralności i wycofania naszego personelu z Bliskiego Wschodu – gdzie jest on, jako personel alianta USA, poważnie zagrożony”.

Trzeba pomóc Białorusi walczyć o niepodległość

„Partia KORWiN wzywa do konkretnego poparcia JE Aleksandra Łukaszenki broniącego niepodległości Białorusi – poprzez zabezpieczenie dla tego kraju dostaw energii. III RP powinna wezwać do tego wszystkie kraje Unii Europejskiej – bo to jest prawdziwa możliwość zapobieżenia niebezpiecznej ekspansji Federacji Rosyjskiej”.

13 KOMENTARZE

 1. zgadzam się w całej rozciągłości w kwestii pomocy Białorusi (czy Litwy bo to w sumie stara Litwa). Jednocześnie obrażanie głowy obcego państwa jest przestepstwem ściganym z ART 136 KK i polacy nie mogą zachowywać się karygodnie. Nie chodzi o poglądy ale forme ich wyrazania.

 2. Bardzo słuszna decyzja, pytanie czy rząd PiS stać na takie kroki. Obawiam się że nie.

 3. Janusz Korwin-Mikke jako jedyny polityk w Polsce od dawna opowiadał się za utrzymaniem dobrych stosunków z Białorusią.

 4. Janusz Korwin-Mikke jako jedyny polityk w Polsce od dawna opowiadał się za utrzymywaniem dobrych stosunków z Białorusią.

 5. Białoruś jest obecnie prorosyjska – to już w zasadzie teren Federacji Rosyjskiej. Popieranie Białorusi to popieranie Putina. Gratuluję ruskim trolom.

  • Do tego wyprzedza cywilizacje unijną bo ma karę śmierci, prawdziwe więzienia a nie luksusowe :) :)

 6. Szkoda, że nie wzywacie do poparcia Ukrainy, która faktycznie i realnie walczy z Ruskimi. No ale zapomniałem – JKM to ruski troll.

  • Ukraina słowiańska, jak najbardziej. Ukraina turańska, zdecydowanie nie. Pozdrawiam.

  • Sam jesteś troll, a przynajmniej tak się zachowujesz.
   Rozumiesz, to o co się wypowiadasz?

 7. Ukraina została sprzedana w Mińsku kiedy wyproszono stronę polską z rozmów na prośbę prezydenta Poroszenki .

 8. Nie zależnie w którą stronę się obrócimy i tak dupa będzie z tyłu. Z drugiej strony nasza pozycja na mapie stawia nas w środku ewentualnej wojennej zawieruch, także nieważne w którą stronę i tak mamy przerąbane!!

Comments are closed.