Hakerzy przejęli rządową stronę USA. Cyberprzestępcy grożą Trumpowi

Haker/fot. ilustracyjne. fot. Flickr: Patrick Foto, samookaleczeń
Fot. ilustracyjne./Fot. Flickr: Patrick Foto

Irańska Grupa Cyberbezpieczeństwa dokonała włamania na administrowaną przez rząd USA stronę internetową. Zapowiadają zemstę za śmierć generała Sulejmaniego.

Irańska Grupa Cyberbezpieczeństwa przejęła witrynę Federal Depository Library Program (odpowiada m.in. za publikację rządowych dokumentów). Hakerzy opublikowali groźby pod adresem USA.

Na rządowej stronie umieścili grafikę przedstawiającą krwawiącego po uderzeniu pięścią w twarz Donalda Trumpa. Na grafiką z Trumpem widnieje zdjęcie ajatollaha Alego Chameneiego oraz irańska flaga.

Hakerzy opublikowali też odezwę do Amerykanów. Twierdzą, że „męczeństwo Kasema Sulejmaniego było jego nagrodą za lata nieprzejednanych wysiłków”.

Zapowiedzieli również odwet na „przestępcach, którzy splamili swoje ręce krwią jego i innych męczenników”. Przedstawiciele amerykańskiego rządu poinformowali, że strona została wyłączona tuż po ataku i publikacji hakerów.

Amerykanie na razie nie potwierdzają, czy odpowiedzialni za atak rzeczywiście mogą być hakerami z Iranu. Zapewnili natomiast, że monitorują sytuację.

Generał Kasem Sulejmani, dowódca Al-Kuds zginął w nocy z czwartku na piątek na lotnisku w Bagdadzie. Został ostrzelany z rakiet przez armię USA na rozkaz Donalda Trumpa.

Źródło: BNO News