Papież ostrzega przed globalnym konfliktem! „W wielu częściach świata czuje się straszliwy klimat napięć”

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie powiedział, że w wielu częściach świata czuje się „straszliwy klimat napięć”. Wezwał do dialogu, samokontroli i przestrzegł przed wojną mówiąc, że przynosi ona tylko śmierć i zniszczenie.

Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych na modlitwie Anioł Pański w południe na Placu Świętego Piotra papież nawiązał do napięć, do jakich doszło w rezultacie zabicia przez siły USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

Franciszek oświadczył: „W wielu częściach świata czuje się straszliwy klimat napięć. Wojna przynosi tylko śmierć i zniszczenie. Wzywam wszystkie strony do podtrzymania płomienia dialogu i samokontroli oraz uniknięcia cienia wrogości”.

„Módlmy się w milczeniu, aby Pan obdarzył nas tą łaską” – dodał. Następnie papież modlił się w ciszy.

Złożył też wszystkim noworoczne życzenia.

„W tę pierwszą niedzielę roku ponownie składam wszystkim życzenia spokoju i pokoju w Panu. W momentach szczęśliwych i trudnych zawierzmy się Jemu, który jest naszą nadzieją ” – podkreślił.

Następnie dodał:

„Przypominam również zobowiązanie, jakie wzięliśmy na siebie w Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju: pokój jako droga nadziei; dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”. W ten sposób przywołał swe orędzie na ten dzień i słowa, jakie skierował wtedy do wiernych.

„Z Bożą łaską – wskazał Franciszek – możemy to wprowadzić w praktykę”.

PAP

2 KOMENTARZE

  1. Franciszek to bardzo mądry papież. Zdecydowanie lepszy od ratzingera, który słusznie abdykował i od Wojtyły.

  2. Aby zaprowadzić pokój wszyscy islamici musieli by nawrócić się na chrześcijaństwo, bo tylko ono zna pojęcie przebaczenia

Comments are closed.