Katastrofa w Iranie! W Teheranie rozbił się ukraiński Boeing 737 ze 170 osobami na pokładzie [VIDEO/FOTO]

Samolot Teheran katastrofa fot. Twitter
Prenumerata Najwyższego Czasu!

– W środę rano w międzynarodowym porcie lotniczym Teheran-Imam Khomeini rozbił się samolot ukraińskich linii lotnicznych Ukrainian International Arlines ze 170 osobami na pokładzie – podały irańskie media. Łączność z Boeingiem 737-800 została utracona po starcie.

– Po starcie z lotniska Imama Chomeiniego samolot spadł na ziemię pomiędzy miejscowościami Parand i Szahriar – poinformował w środę rzecznik agencji lotnictwa cywilnego Reza Dżafarzadeh .

Rzecznik dodał, że na miejscu katastrofy pracują już eksperci i śledczy w związku ze wszczęciem dochodzenia.

– Maszyna stoi w ogniu, ale wysłaliśmy już kilka ekip. Być może będziemy w stanie ocalić jakichś pasażerów – powiedział dla państwowej telewizji Pirhossein Koulivand, szef irańskiej agencji ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych.

Nikt nie ocalał

Niestety okazało się, że wszyscy pasażerowie i cała załoga zginęli na miejscu.

Samolot leciał do Kijowa – twierdzą irańskie media. Początkowo informowano, że na pokładzie znajdowało się 180 osób. Później władze lotniska podały bardziej precyzyjne dane.

Agencja Reutera podała, że powodem katastrofy były problemy techniczne zaraz po starcie. Jak dotąd nikt nie zna przyczyn wypadku.

Zapalił się w locie?

Reuters przypomina, że produkowany od późnych lat 90. Boeing 737-800 cieszy się reputacją dobrej maszyny w przeciwieństwie do nowocześniejszego Boeing 737 MAX. Model ten był bowiem unieruchomiony przez 10 miesięcy po dwóch głośnych katastrofach, do jakich doszło w ostatnich latach.

Pojawiło się też nagranie video, pokazujące, że samolot przed katastrofą zapalił się w powietrzu.

Na razie służby nie znają tożsamości i narodowości pasażerów oraz załogi feralnego samolotu UIA.

Źródło: PAP

Comments are closed.