List gończy za żoną byłego prezesa Renault. Ghosn zapowiada bombę

Carlos Ghosn Fot. PAP

Japońscy śledczy wydali list gończy za Carole Ghosn. Oskarżają ją o pomoc w ucieczce męża.

Prokuratura w Tokio wydała nakaz aresztowania Carole Ghosn. To żona Carlosa Ghosna, byłego prezesa Renault, który uciekł z Japonii z aresztu domowego.

Japońscy śledczy oskarżają Carole o pomoc w zorganizowaniu ucieczki męża. Ta odbyła się 30 grudnia i wywołała międzynarodowy skandal.

Carole Ghosn przebywa w Libanie ze swoim mężem. Władze tego kraju oświadczyły, że dokument dotyczący pani Ghosn jeszcze do nich nie dotarł.

Sam były prezes Renault twierdzi, że to bzdury i żona nie pomogła mu w ucieczce. Jednocześnie powtórzył zaproszenie na środową konferencję prasową.

Były prezes Renault utrzymuje, że jest niewinny i padł ofiarą spisku japońskich menadżerów Nissana, którzy bali się utraty kontroli nad spółką.

Przypomnijmy, że japońskie władzy już raz aresztowały Ghosna przed zapowiadaną konferencją. W efekcie tamtego zatrzymania (kwiecień 2019) do sieci wyciekło utworzone zawczasu wideo i oświadczeniem biznesmena.

Jednak wówczas nagranie było bardzo pocięte. Prawnicy Ghosna mieli usunąć ze ścieżki audio m.in. nazwiska członków spisku w Nissanie.

Teraz Ghosn zapowiada odpalić bombę i szczegółowo przedstawić kulis działań japońskich menadżerów.

Źródło: Reuters

1 KOMENTARZ

Comments are closed.