Rzecznik rządu potwierdza. Było ostrzeżenie przed irańskim atakiem

Rzecznik rządu PiS, Piotr Muller fot. PAP/Paweł Supernak
Piotr Muller fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu, Piotr Müller, potwierdził, że polscy żołnierze przebywający w Iraku otrzymali ostrzeżenie przed atakiem.

Rzecznik rządu potwierdził tym samym pojawiające się w amerykańskiej prasie doniesienia. Iran ostrzegł rząd Iraku przed planowanym atakiem co pozwoliło na uniknięcie ofiar wśród personelu wojskowego bazy al-Asad w Iraku.

Doniesienia o planowanym ataku wcześniej dotarły do centrum dowodzenia. Dzięki temu można było przeprowadzić kontrolowaną procedurę zabezpieczającą wszystkich żołnierzy na miejscu – wyjaśnił Müller.

Wydaje się, że jeśli Iran naprawdę chciałby skutecznie zaatakować bazę znajdującą się na terenie Iraku, to by to zrobił. Mam nadzieję, że dotychczasowe ataki mają charakter polityczny – mówił w programie „Graffiti” w Polsacie.

Rzecznik rządu mówił także, że żołnierze w bazie otrzymali informację o zbliżających się pociskach. Dzięki temu mieli czas na zrealizowanie procedur bezpieczeństwa, czyli prawdopodobnie do przejścia do schronów znajdujących się na terenie bazy al-Asad.

Źródło: Polsat News

1 KOMENTARZ

  1. to dobrze, to znaczy, że iranczycy nie chcą wojny totalnej.
    z drugiej strony nie zmienili zdania w sprawie wojsk nato zatem warto by ‚zrobic dyslokacje’ wojsk polskich i przeniesc ich do Garwolina.

Comments are closed.