Ukraiński samolot został zestrzelony przez Iran? Trump: Mam swoje podejrzenia… [VIDEO]

Prezydenci Iranu i USA, Hasan Rouhani i Donald Trump fot. fot. Wikimedia
Prezydenci Iranu i USA, Hasan Rouhani i Donald Trump fot. fot. Wikimedia

Ukraiński samolot pasażerki uległ katastrofie pod Teheranem. Amerykanie podejrzewają, że został zestrzelony przez Iran.

W nocy z wtorku na środę ukraiński samolot spadł pod Teheranem. Stało się to tuż po starcie.

W katastrofie zginęli wszyscy na pokładzie – łącznie 176 osób. Tej samej nocy Iran dokonał ostrzału rakietowego amerykańskich baz w Iraku w ramach zemsty za generała Sulejmaniego.

Amerykańskie media, powołując się na źródła w Pentagonie i wywiadzie, twierdzą, iż samolot został zestrzelony przez irański system obrony przeciwlotniczej.

– W tym czasie w powietrzu były dziesiątki lotów krajowych i zagranicznych na tej samej wysokości ośmiu tys. stóp. (…) To naukowo niemożliwe i nielogiczne, by ukraiński samolot stał się obiektem ataku rakietowego – bronił się szef irańskiej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.

Jednak ów wysokość ośmiu tys. stóp jest w zasięgu irańskiej obrony przeciwlotniczej, w skład której wchodzi rosyjski system TOR-M1.

Początkowo media i ambasada Ukrainy pisały o „awarii silnika”. Ta jednak zniknęła ze stron ambasady Ukrainy.

Na miejscu katastrofy pracują już ukraińscy śledczy, którzy wykluczają wersję o awarii silników. Szukają natomiast fragmentów rosyjskiej rakiety.

Sam prezydent USA został spytany o katastrofę Boeinga na konferencji prasowej. – Mam swoje podejrzenia. Inni ludzie też mają podejrzenia. To tragiczna rzecz. Ktoś po drugiej stronie mógł popełnić błąd – powiedział prezydent USA.

– To nie był nasz system. Nie mamy z tym nic wspólnego. Samolot leciał w dosyć ostrej okolicy i ktoś mógł się pomylić. Niektórzy mówią, że powód był mechaniczny. Moim własnym zdaniem to nie jest nawet pytanie – powiedział Trump na konferencji.

– Kiedyś Iran ujawni zapisy z czarnych skrzynek. Najlepiej byłoby, gdyby oddali je Boeingowi. Gdyby oddali je Francji albo jakiemuś innemu krajowi to też byłoby w porządku – dodał prezydent USA.

– Mam przeczucie, że stało się coś strasznego – podkreślił Trump.

Źródło: Onet

4 KOMENTARZE

  1. Ja też mam swoje podejrzenia
    że ta katastrofa to robota służb USrala i państwa położonego w Palestynie
    false flag jak z wysadzeniem wierz WTC

  2. Guzik prawda. Za tą katastrofą stoi Mossad. Odpowiednio go przygotowali na Ukrainie żeby dopiero w drodze powrotnej się rozwalił. Izrael i USrael potrzebuje kilku naiwnych krajów które im pomogą wywołać wojnę przeciw Iranowi żeby nie było że tylko oni chcą wojny. Kolejna prowokacja. Nie udało się z tankowcami i rafineriami saudyjskimi to może sie uda jak rozwalimy samolot z pasażerami? Dla Syjonu nie ma granic w osiągnięciu ich celu.

  3. Zachodzi pytanie… dlaczego Iran zestrzelilby cywilny samolot w ktorym byli Iranczycy I dlaczego wskazywaliby na siebie, jako na „sprawcow-mordercow”? Tak, prawdopodobnie byla rakieta wystrzelona z terytorium Iranu, lecz czy byla wystrzelona przez Iranczyka?! Co mialby zyskac na tym Iran zabijajac niewinnych plus wlasnych Iranczykow?!

Comments are closed.