Czarny piątek trolli. Błąd Facebooka ujawnił ich nazwiska

Do więzienia za fake news? Takie rzeczy już w Armenii. Foto: Pixabay
Do więzienia za fake news? Takie rzeczy już w Armenii. Foto: Pixabay

Przez błąd na Facebooku użytkownicy mogli sprawdzić kto zamieszcza wpisy na profilach. Oto najciekawsze odkrycia prawdziwego czarnego piątku.

Przez błąd na Facebooku za pomocą historii edycji można było dowiedzieć się kto publikuje wpisy na fanpejdżach. Awaria portalu wywołała niemały kryzys zarówno wśród polityków jak i autorów anonimowych prześmiewczych profili.

Np. kontem kandydata na prezydenta Szymona Hołowni kieruje inny dziennikarz – Karol Wilczyński (do niedawna Deon.pl). Profilem Antoniego Macierewicza Edmund Janniger.

Profilem TV48 (dawniej TVN 48) kieruje Samuel Pereira z TVP (dawniej rzecznik Solidarnych 2010). Natomiast profilem TVP Info Radosław vel. Bogdan607 Poszwiński.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to Konrad Dulkowski. Sok z Buraka Marcin Mycielski (Fundacja Otwarty Dialog i KOD).

Źródło: Twitter / Gazeta wyborcza / TVP

3 KOMENTARZE

  1. Błąd? Wyciek? Kto jeszcze wierzy w przypadek? „Divide et impera”, bijcie się między sobą, maluczcy, byleście nie zauważyli tego, właściwego, co się w cieniu dzieje. Ciekawe, jakie g#*#o zostało przykryte.

Comments are closed.