HIT INTERNETU! „Młyn” jak na prawdziwym meczu rugby, ale na… sądowym korytarzu [VIDEO]

Młyn na korytarzu francuskiego sądu Fot.Twitter screen
REKLAMA

Takie rzeczy tylko we Francji, ale nie dlatego, że rugby w tym kraju jest rzeczywiście dyscypliną sportu bardzo popularną. To po prostu trzeba zobaczyć…

Jak wiadomo nad Sekwaną trwają protesty związane z reformą emerytur. Owe przepisy nie podobają się m.in. adwokatom. 10 stycznia doszło do niezwykłych zdarzeń w gmachu paryskiego sądu.

Protestujący adwokaci postanowili wejść do budynku Trybunału. Z okrzykami „to nasz sąd” i żądaniami dymisji minister sprawiedliwości Nicole Bellobubet forsowali wejście do budynku. Naprzeciw nim stanęła grupa żandarmerii.

REKLAMA

Sądowy korytarz zamienił się w boisko do rugby, a „zawodnicy” obydwu stron utworzyli „młyn”, którego nie powstydziłyby się najlepsze kluby ekstraklasy.

Trzeba tylko dodać, że żandarmeria nie zachowała zasad fair play. Kiedy szarża adwokatów zaczęła przynosić efekty, użyli dodatkowych „zawodników”.

W sumie fajne rzeczy dzieją się w tej Francji:

To zresztą nie pierwsza otwarta demonstracja adwokatów. W Cean w Normandii na spotkaniu z minister Belloubet adwokaci rzucili jej pod nogi swoje togi:

REKLAMA