Prezydent Duda: „Pokażcie mi Polaka który nie ma choćby najmniejszej domieszki krwi żydowskiej” [VIDEO]

Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP
Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wziął udział w świąteczno-noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce. W jego trakcie wygłosił przemówienie, w czasie którego padły słowa, który wzbudziły liczne komentarze internautów.

W środę 8 stycznia o godz. 17 w Pałacu Prezydenckim odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce – poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Wziął w nim udział prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Jak powiedział prezydencki minister Wojciech Kolarski, spotkanie zorganizowano z okazji niedawnego święta Chanuki. „Z powodów kalendarzowych i nieobecności pary prezydenckiej w Warszawie, takie spotkanie nie mogło się odbyć wcześniej” – wyjaśnił.

REKLAMA

Kolarski poinformował, że zaproszeni zostali m.in. Naczelny Rabin Polski, ambasador Izraela w Polsce, przedstawiciele Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oraz gmin wyznaniowych. Podczas spotkania miało miejsce wystąpienie Prezydenta RP, które wzbudziło liczne komentarze.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

REKLAMA