Upadek Le Pen. „Prawicowe” Zjednoczenie Narodowe wystawia homoseksualnego modela w wyborach lokalnych w Lens

Francja. Le Pen z Bruno Clavetem Fot. Twitter Clavet
REKLAMA

Bez LGTB ani rusz. Także w przypadku francuskich partii, które uważają się za prawicowe. Zjednoczenie Narodowe (RN, czyli dawny Front) też sięga po gejowskich aktywistów.

To nie pierwszy przypadek, kiedy okazuje się, że działacze lobby LGTB okazują się ważnymi politykami tej partii. W tegorocznych wyborach lokalnych, które odbędą się już w marcu,liderami kilku list tej partii będą zadeklarowani homoseksualiści.

W Lens w regionie północy będzie to „spadochroniarz” przerzucony tam z Marsylii, czyli Bruno Clavet. 30-letni Clevet był modelem.

REKLAMA

Reklamował m.in. slipy i pozował do zdjęć w magazynach dla homoseksualistów. Brał też udział w „reality show” pt. „X Factor”.

Nie jest jakimś wyjątkiem. Z pismami gejowskimi współpracował także np. Julien Odoul, inny kandydat RN w wyborach lokalnych. Ten kandyduje w mieście Sens.

Bruno Clavet zaczynał od stażu w UMP Sarkozy’ego. Do Frontu Narodowego dołączył w Bruno Clavet w 2011 roku. Był już kandydatem w wyborach lokalnych w Paryżu, ale tutaj wystawiono go na liście w III dzielnicy Paryża. Tutaj znajduje się słynna dzielnica Marais. Niegdyś zamieszkała przez Żydów, obecnie opanowana przez homoseksualistów. Clavet zdobył tu 4,99% głosów.

W wyborach lokalnych w 2014 r. FN uzyskał 4 mandaty w radzie gminy Lens. Teraz nikt z ich nie trafił już na listy wyborcze RN. Za to na prawicy mówi się coraz częściej o prawdziwym „gejowskim lobby” w partii Marie Le Pen.

Źródło: Media-presse.info

REKLAMA