Mark Esper nie widział dowodów potwierdzających, że Iran planował ataki na ambasady [VIDEO]

Mark Esper sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Dot. PAP/EPA Chris Kleponis / POOL
Mark Esper sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Dot. PAP/EPA Chris Kleponis / POOL

Mark Esper, sekretarz obrony USA, powiedział w niedzielę w telewizji CBS, że nie widział żadnych konkretnych dowodów na to, że Iran planował ataki na cztery ambasady USA.

Prezydent USA Donald Trump w piątek w rozmowie z kanałem Fox News twierdził, że amerykańskie wojsko zabiło generała Kasema Sulejmaniego, gdyż planował on zamachy na placówki dyplomatyczne USA.

Powiemy wam, że prawdopodobnie miała być to ambasada w Bagdadzie – mówił Trump. – Mogę ujawnić, że uważamy, że to byłyby cztery ambasady – dodał.

Prezydent powiedział, że mogło dojść do kolejnych ataków na ambasady. Podzielam ten pogląd – powiedział w piątek w CBS Esper i dodał, że prezydent nie wskazał żadnego konkretnego dowodu na poparcie tego stwierdzenia.

Pytany, czy wywiad przedstawił konkretne dowody w tym zakresie, odpowiedział: Nie widziałem takich odnoszących się do czterech ambasad.

W wywiadzie dla CNN Esper stwierdził z kolei, że administracja Trumpa miała „doskonałe” informacje z wywiadu o prawdopodobnym ataku wymierzonym w kilka ambasad. Dodał, że były to informacje, do których ma dostęp tylko tzw. Gang of Eight, czyli „banda ośmiu” – grupa prominentnych członków Kongresu.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

    • Ty „Pytanie” słuchaj pilnie reklam, może nawet tych NIE dla IDIOTÓW – wykryjesz czy paranoję leczą ambulatoryjnie. Zaspokój sobie i w tym temacie ciekawość.

      • @Bęcyk Kurzapałka Ja bym prędzej tobie Bęcyku Kurzapałko radził się przebadać. A co do danych wywiadowczych na temat potencjalów na ambasady to jak Esper powiedział ,ze ich nie widział a jest szefem Pentagony to znaczy ,że ich w ogóle nie było .. Trump zrobił to na własne konto i to należy wyczytać z wypowiedzi Espera.

Comments are closed.