Megxit. Brytyjczycy mają dość kaprysów księcia Harryego i jego żonusi Meghan Markle. „Pozbawić tytułów i pozbyć się tych pijawek

Mem z księciem Harrym i jego żona, amerykańską aktorką telewizyjną Meghan Markle. Zdjęcie: Saxon na podst okładki NY Post
Mem z księciem Harrym i jego żona, amerykańską aktorką telewizyjną Meghan Markle. Zdjęcie: Saxon na podst okładki NY Post
REKLAMA

Mimo kryzysu na Bliskim wschodzie, zabicia Sulejmaniego, zestrzelenia irańskiego samolotu, impeachmentu Trumpa. to temat Megxitu króluje w brytyjskich i amerykańskich mediach. Tak własnie określa się o decyzję księcia Harrye’go  i jego zony Meghan Markle o porzuceniu obowiązków członów rodziny królewskiej.

Megxit – od imienia żony księcia Harry’ego. Bo nikt nie ma wątpliwości, że to ona stoi za decyzją o porzuceniu obowiązków związanych z byciem członkami rodziny królewskiej przez książęcą parę. Brytyjczycy nie kryją swego oburzenia i opinii, że to amerykańska aktorka telewizyjna ma destrukcyjny wpływ zna księcia. Że jej niepohamowana ambicja, żądza sławy, próżność, zamiłowanie do luksusu są przyczyna ich decyzji, które wywołały wielki kryzys w rodzinie królewskiej i konsternację w Wielkiej Brytanii. Niektórzy twierdza, że to początek końca monarchii brytyjskiej.

Harry mimo próśb królowej, by powstrzymał się, ogłosił, że para będzie prowadzić życie z dala od królewskiej rodziny i bez obowiązków z tym związanych. Harry i Meghan deklarują, że chcą być też niezależni finansowo.

REKLAMA

To wszystko jednak tylko zwykła hipokryzja, bo oboje chcą mieć wszytskie przywileje członków rodziny królewskiej, ale nic dla monarchii nie robic. Meghan i Harry chcą nadal otrzymywać pensje, która wypłaca im ojciec Karol – z pieniędzy korony, mieszkać w rezydencji, która specjalnie dla nich wyremontowano kosztem kilku milionów funtów za pieniądze podatników. Mieć przydzieloną ochronę osobistą i oczywiście odpowiednią służbę.

Brytyjczycy nie mają wątpliwości, że Meghan chce korzystać z wszystkich przywilejów i wieść życie celebrytki, spędzając je na przyjęciach, podróżach, i niekończących się wakacjach. Tymczasem praca członków rodziny królewskiej to uczestnictwo w uroczystościach, wizyty w szpitalach,m schroniskach, praca w fundacjach i oraz instytucjach monarchii, a nie ciągle balowanie.

Pierce Morgan czołowy brytyjski publicysta wprost wzywa, by pozbawiono parę wszelkich tytułów i przywilejów. Swój artykuł w „Daily Mail” zaczyna od słów: „Kim do ku..y nędzy oni myślą, że są?” i wzywa by natychmiast pozbawić ich tytułów Księcia i Księżnej Sussex. Nadała je królowa Elżbieta II.

Para już myśli o tym, by czerpać zyski z tego tytułu i firmować towary – kubki, zdjęcia, kalendarze, wszelkie pamiątki znakiem firmowym „Sussex Royal”. Pearson nazywa Harrye’ego i jego zonę Markle żałosnymi błaznami. Według niego chcą żyć jak celebryci i zarabiać na swej popularności i statusie członków rodziny królewskiej. Według niego nie różnią się od Kardashianów i tak powinni być traktowani.

O Meghan pisze, że to podejrzana, zakłamana figura, która dzięki manipulacjom i kłamstwom wspina się po drabinie społecznej niszcząc po drodze wszystkich. W tym swoja własną amerykańska rodzinę. Pierce Morgan wzywa na koniec królową by”pozbyła się tych skomlących, maniakalnie egoistycznych, mających urojenia pijawek”

REKLAMA