Andrzej Duda prowadzi w sondażu prezydenckim. Jest też kandydat Konfederacji

Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak/ Fot. PAP/Facebook (kolaż)
Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak/ Fot. PAP/Facebook (kolaż)
Prenumerata NCZ! z prezentem

Andrzej Duda prowadzi w najnowszym sondażu prezydenckim. Zamierza na niego głosować 44 procent wyborców.

Andrzej Duda niezmiennie prowadzi w sondażach badających poparcie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi.

W styczniowym badaniu opublikowanym przez IBRiS chęć poparcia urzędującego prezydenta wyraziło 44 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znajduje się kandydatka Koalicji Obywatelskiej, czyli PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych. Małgorzatę Kidawę-Błońską popiera 23,3 proc. respondentów.

Na trzecim miejscu znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz z 7 porc. poparciem.

Bardzo słaby wynik zanotował zgłoszony niedawno oficjalnie kandydat Lewicy, Robert Biedroń. Na homoseksualnego polityka chce głosować zaledwie 6,6 proc Polaków.

Znany z telewizyjnych programów Szymon Hołownia może liczyć na 5,7 proc. głosów.

Ostatnie miejsce w zestawieniu zajął Krzysztof Bosak z wynikiem 5,1 proc.

Polityk Konfederacji nie jest jeszcze oficjalnym kandydatem ugrupowania. Konfederacja jako jedyna partia zdecydowała się na przeprowadzenie prawdziwych prawyborów. Ich rozstrzygnięcie i wyłonionego w ten sposób kandydata poznamy już w nadchodzącą sobotę.

Z badania przeprowadzonego przez IBRiS wynika, iż tylko 3 kandydatów notuje lepsze poparcie niż poparcie dla ugrupowania, które reprezentuje. Są to Andrzej Duda,  Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak.

W przeprowadzony równolegle badaniu poparcia dla partii politycznych bez większych zmian. Warto odnotować,  że Konfederacja wyprzedziła PSL. Gdyby ludowcy otrzymali taki wynik w wyborach nie przekroczyliby progu wyborczego.

Comments are closed.