Korwin-Mikke w rosyjskiej telewizji: „Rosja powinna odciąć się od Związku Radzieckiego, tak jak RFN odcięło się od III Rzeszy”

Janusz Korwin-Mikke. Foto. PAP/Tomasz Gzell
Janusz Korwin-Mikke. Foto. PAP/Tomasz Gzell

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke wystąpił w pierwszym programie informacyjnym rosyjskiej telewizji. Jego wypowiedź nie spodoba się Putinowi.

Janusz Korwin-Mikke nie poparł uchwały potępiającej wypowiedzi Władimira Putina. Poseł uznał, że to głupota i ostentacyjnie siedział, gdy inni oklaskiwali przyjętą uchwałę.

To sprawiło, że poseł stał się rozchwytywany przez rosyjskie media. Jednak to co miał im do powiedzenia nie do końca może spodobać się Putinowi.

Poseł Konfederacji powiedział w wywiadzie, że Rosja powinna odciąć się od Związku Radzieckiego, tak jak RFN odcięło się od III Rzeszy.

Ta wypowiedź doprowadziła do szału… media kontrolowane przez PiS. Co ciekawe, posła Konfederacji na swój sposób usprawiedliwiał europoseł PiS Ryszard Czarnecki (daw. UPR).

– On wie, że dzięki kontrowersjom będzie o nim głośno. Nawet jeżeli 95 proc. społeczeństwa popuka się w głowę czy oburzy, to 5 proc. będzie zadowolone, że ma własne zdanie. Nie chodzi tu o Rosję, tylko też inne rzeczy – stwierdził deputowany PiS.

Źródło: TVP Info

6 KOMENTARZE

  1. Jak on śmie atakować państwo stworzone przez towarzysza Lenina, którego w swojej pracy „doktorskiej” opiewał sam towarzysz Jarosław Kaczyński?! Nie ma słów potępienia na tego wrednego reakcjonistę Korwin-Mikkego…

  2. Dlatego dostaje 2% głosów. Ja głosuję na Pana Grzegorza Brauna i żądam by wszyscy Korwiniści przekazali jemu swoje głosy. Panie Januszu głosowałem na Pana od 89 roku. Jak zwykle ma Pan rację, ale takich rzeczy nie powinno się robić. Wiele Panu zawdzięczam, jeżeli chodzi o wiedzę z zakresu ekonomii. Ale ten wywiad! To że Pan siedział w sejmie popieram. Chyba nasze drogi się rozchodzą

  3. Panie Januszu. Zajmij się Pan tym co najlepiej robi. Rozmnażaniem swojego elektoratu. Jest szansa że jeszcze dzięki Panu narodzi się nowy elektorat. Tylko czy będzie na Pana głosował?
    GRZEGORZ BRAUN i KONFEDERACJA

  4. Skoro RFN odcięła się od III Rzeszy, to wszyscy Niemcy powinni opuścić to przeklęte terytorium, a nie dalej tam siedzieć. W końcu od wieków okupowane tereny między Łabą a Odrą wróciłyby do słowiańskiej macierzy.

  5. Walić bandę trzymająca władzę w Rosji, Putina i Korwina który z nim stronę trzyma. Dawno tym pajacem, który wodzi owce na manowce powinny zając się służby polskie – gdyby takie były.

Comments are closed.