Mężczyzna przeżył na mrozie trzy tygodnie. Napisał SOS na śniegu [VIDEO]

Mężczyzna przeżył 23 dni na mrozie na pustkowiu na Alasce fot. Alaska State Troopers
Mężczyzna przeżył 23 dni na mrozie na pustkowiu na Alasce fot. Alaska State Troopers

Mężczyzna przeżył na mrozie trzy tygodnie w dziczy na Alasce. Napisał SOS na śniegu, a żył w wykopanej w śniegu jamie.

Mężczyzna przeżył ponad trzy tygodnie na pustkowiu na Alasce. Jego dom, spłonął w pożarze, a on nie miał możliwości by skontaktować się z otoczeniem.

30-letni Tyson Steele mieszkał sam w domu oddalonym około 20 mil od najbliższej miejscowości Skwentna. Funkcjonariusze z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Alaski postanowili sprawdzić czy żyje po tym jak od kilku tygodni nie było od niego żadnych wiadomości.

Lokum Steele`a spłonęło w połowie grudnia, a ten przeżył 23 dni na mrozie. W pożarze zginął należący do niego labrador.

Mężczyzna podejrzewa, że pożar wywołała iskra z kawałka kartonu jaki wrzucił do piecyka.

Wiedziałem, że to problem, przez całe życie miałem piece na drewno – powiedział. – Wiedziałem, że nie wolno tego robić. Iskrę wyleciała przez mój komin i wylądowała na dachu.

Pożar wybuch między 1 a 2 w nocy. Mężczyzna wyskoczył z łóżka i uciekł na zewnątrz. Kiedy próbował wejść do środka napotkał „kulę ognia”. Niestety jego labrador został w budynku.

Mężczyzna miał na sobie filcowe buty bez skarpet, długie kalesony i wełniany sweter. Powiedział, że przeżył jedząc jedzenie w puszkach. Ich zapas wystarczał by jeść dwie dziennie przez 30 dni. Wykopał także  „śnieżną jaskinię” do spania.

Gdy funkcjonariusze przylecieli śmigłowcem zobaczyli Steela machającego rekami i wielki napis SOS wydeptany na śniegu.

Jego pierwszym życzeniem był gorący prysznic i zestaw z McDonalda.

SURVIVOR

On Thursday, January 9, Helo 3 responded to a request for a welfare check on Tyson Steele, age 30, at his remote homestead approximately 20 miles outside of Skwentna. He had not been heard from for several weeks. Late that morning, Helo 3 pilot Cliff Gilliland and Tactical Flight Officer Zac Johnson located Steele waving his arms near a makeshift shelter. An SOS signal was stamped in the snow outside. His cabin had burned down in mid-December killing his dog and leaving him stranded in subzero temperatures with no cabin, and no means of communication, for 23 days. Read the story in his own words athttps://dps.alaska.gov/getmedia/4d477f96-1d92-4082-8ec9-76dd97580108/Winter-Fire-Survivor_1-10-2020

Posted by Alaska State Troopers (Official) on Friday, January 10, 2020

1 KOMENTARZ

Comments are closed.