O. Grzegorz Kramer atakuje Benedykta XVI: „Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali”

O. Grzegorz Kramer atakuje Benedykta XVI:
O. Grzegorz Kramer atakuje Benedykta XVI: "Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali". Foto: print screen z YouTube/Grzegorz Kramer

Jezuita o. Grzegorz Kramer atakuje Benedykta XVI. Zakonnik odniósł się do słów emerytowanego papieża dotyczącego celibatu.

Jezuita o. Grzegorz Kramer atakuje Benedykta XVI. To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź duchownego.

O. Kramer został uczestnikiem dyskusji na temat nowej książki Benedykta XVI. Miała ona miejsce na Twitterze.

Emerytowany papież wypowiedział się na temat celibatu duchownych. Jego zdaniem, tradycja ta ma bardzo głęboki sens i nie powinno się jej zmieniać.

– Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali – napisał o. Kramer.

Duchowny usunął jednak swój wpis. Portal TVP.info zwrócił się jednak do kurii prowincjalnej warszawskiej prowincji jezuitów z zapytaniem o wypowiedź o. Kramera.

– W Psalmie 90. czytamy, że miara lat człowieka jest ograniczona. Wszyscy umieramy. Wypowiedzi o. Grzegorza Kramera bywają nieraz bulwersujące i sposób, w jaki napisał ostatnio o Benedykcie XVI jest nie na miejscu – odpowiedział socjusz prowincjała o. Wojciech Żmudziński.

– Świat zmienia się i niektóre zmiany nas wszystkich przerastają, także papieży. Gdybyśmy żyli setki lat, nie byłoby nam łatwo zaakceptować nowego spojrzenia na rzeczywistość ludzi młodych, a także nowych pomysłów, które choć trudne do przyjęcia, mogą nawet pochodzić od Ducha Świętego – dodał duchowny.

3 KOMENTARZE

Comments are closed.