To nie żart! Antoni Macierewicz: „WOT jest groźna dla Rosji, ludzie wstępują do formacji z powodu Smoleńska” [VIDEO]

Antoni Macierewicz Źródło: PAP

Antoni Macierewicz w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi Grzegorza Brauna. Polityk Konfederacji w swoich nagraniach na YouTube krytykował stan WOT i ich niską przydatność bojową. – Awansowali do roli tańszego mięsa armatniego – cytuje Brauna propisowski portal Tomasza Sakiewicza niezalezna.pl.

To bardzo ważna wypowiedź pana Brauna nie ze względu na bełkot w niej zawarty. Powstanie WOT to jedna z najbardziej groźnych dla Rosji zmian w Polsce. Nie tylko z racji na ich rolę militarną, ale także odbudowę myśli patriotycznej w wojsku – twierdził Antoni Macierewicz.

Przerwano w nim utrzymywanie rzeszy ludzi wywodzących się z aparatu politycznego wojska sowieckiego, jako kształtujących myśl codzienną żołnierzy. Złamano antypatriotyczne nastawienie w kadrze WP. Rosjanie chcą tą odbudowę patriotyzmu i siły wojska zniszczyć, a Braun w tym bierze udział. Ta wypowiedź jest świadectwem, że tam z tyłu, za nimi, pracują ludzie, którzy zmierzają do tego, żeby polską myśl narodową skierować na tory wykonawstwa rosyjskiego – kontynuował Macierewicz.

Oprócz tego, rekruci WOT – według Macierewicza – wstąpili do formacji w reakcji na… katastrofę smoleńską!

Młodzież zrozumiała, że coś nieprawdopodobnego się z Polską dzieje, że mamy do czynienia z jakimś państwem fikcyjnym, pozornym. Pokłosiem tego był nie tylko Marsz Niepodległości, ale także ruchy paramilitarne, które stały się punktem odniesienia powołania Wojsk Obrony Terytorialnej – mówił były szef MON.

Ten sam Braun wypowiada absurdy na temat dramatu smoleńskiego. Tak jak w przypadku Obrony Terytorialnej idzie torem myśli rosyjskiej, tak samo w sprawie smoleńskiej też idzie tym samym torem. To jest działanie nie tylko szkodliwe, ale gruntownie niebezpieczne. Ono jest zgodne z torem działań po roku 1945. Gdy najbardziej patriotyczny, najbardziej bohaterski nurt w polskiej historii, który wyrósł z Narodowych Sił Zbrojnych, próbowano przekształcić w nurt prorosyjski. Dziś ma to zniszczyć cały wielki potencjał polskiej młodzieży, który jest źródłem odrodzenia patriotyzmu w Polsce – przekonywał Macierewicz.

Program „Wywiad z chuliganem” jest sponsorowany z naszych pieniędzy. Jest to wspólna produkcja produkcja Radia Poznań i propisowskiej Telewizji Republika. Oznacza to, że na wysłuchiwanie rewelacji Macierewicza wszyscy się dorzuciliśmy w podatkach.

9 KOMENTARZE

  1. Kazdy trzeźwo myślący Polak dobrze wie o czym mówi p.Macierewicz i, że ma absolutną rację, a szczególnie wiedzą ci, którzy żyli w czasach komunistycznej Polski ponieważ dobrze pamiętają mechanizm manipulujący myślami przeciętnego obywatela PRL-u.

    • Zgadza się. Ulubieniec Biura Studiów SB ma zawsze rację. Zwłaszcza wtedy, gdy mówi, że amatorzy z WOT to główni przeciwnicy rosyjskich jednostek specjalnych. No i wtedy gdy za ciężkie miliony ukradzione polskim podatnikom twierdzi, że wycieczkę wyborczą nieświętej pamięci Lecha Kaczyńskiego przerwała bomba termobaryczna napędzana helem i posmarowana trotylem…

  2. Ten człowiek jest niewolnikiem zimnowojennych realiów i w efekcie szkodzi Polsce, co cieszy naszych wrogów. Smoleńsk jest rezultatem zaniedbań w kwestii obronności i niestety pożywką dla takich mącicieli.

  3. Panie Macierewicz – Pan i ta cała pańska Komisja ds Katastrofy Smoleńskiej która przejada miliony złotych rocznie z budżetu nie zrobiła tyle w wyjasnianiu tej sprawy, co zrobili zupełnie bezpłatnie blogerzy i prawdziwie niezależni dziennikarze. Więc zamknij Pan jadaczke, nie obrażaj Pana Grzegorza Brauna, bo jesteś Pan kanalią i zdrajcą.

  4. Wreszcie odezwał się jedyny (mało) nie poważny kandydat na zastąpienie PADa w Izraelu.Przynajmniej mamy pewność,że cały świat doceni tragedię Polaków pod rządami podobnych exemplum.Byle tylko nie przesadził, gdyż w ramach źle pojętej solidarności mogą nam sprawić IV rozbiór Polski kilka lat za wcześnie.

  5. „Absolutna racja” dla Fisi i reszty pelikanów jest jedynym co wydobywa się ze złotych ust Pana Macierewicza.
    Niestety nadal nie wyjawił dlaczego wykopano go z ministerstwa obrony. Czemu to znudził się naszemu najlepszemu sojusznikowi?

Comments are closed.