Upubliczniono ostatnie słowa pilota samolotu zestrzelonego przez Irańczyków

Ostatnie słowa pilota zestrzelonego samolotu. Nic nie wskazywało na tragedię. Foto: Pixabay
Ostatnie słowa pilota zestrzelonego samolotu. Nic nie wskazywało na tragedię. Foto: Pixabay

Media podają ostatnie słowa pilota zestrzelonego samolotu. Pojawiły się również nowe ustalenia dotyczące tego incydentu.

– W mediach pojawiały się informacje, że nasz samolot pasażerski, który rozbił się w Teheranie zmienił trasę. Oczywiście, że zmienił, bo został trafiony przez rakietę! – mówił szef ukraińskiego MSZ Wadym Prystajko. Wypowiedź ta miała związek z sugestiami strony irańskiej, że maszyna leciała w stronę baz wojskowych.

W czwartek odbędzie się w Londynie spotkanie, które zaplanowali przedstawiciele 5 państw, których obywatele zginęli w związku z zestrzeleniem ukraińskiego samolotu.

Do wiadomości podano również ostatnie słowa pilota zestrzelonego samolotu. Brzmiały one następująco: „Na pokładzie wszystko w porządku. Przechodzę na autopilota”.

Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział, że jego rząd robi wszystko, co jest możliwe, aby jak najszybciej sprowadzić zwłoki kanadyjskich ofiar do kraju. Dodał także, że tamtejsi specjaliści mają wziąć aktywny udział w wyjaśnianiu okoliczności incydentu.

Źródło: Reuters, PAP

Comments are closed.