Aktor z „Gry o Tron” miał grać czarodzieja w serialu „Wiedźmin. Wygryzł go mało znany Polak [FOTO]

Henry Cavill jako wiedźmin Geralt w serialu
Henry Cavill jako wiedźmin Geralt w serialu "Wiedźmin" od Netflixa

Przy tworzeniu serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix brał udział Vladimir Furdik, który w serialu „Gra o Tron” wcielał się w nocnego króla. Furdik był w „Wiedźminie” odpowiedzialny za choreografię walk. Okazuje się jednak, że to nie jedyny aktor z „GoT”, który interesował twórców wiedźmińskiego serialu. Początkowo rolę w produkcji dostał Richard Brake (również „nocny król” z GoT), jednak ostatecznie zastąpił go Marcin Czarnik.

Vladimir Furdik był jednym z dwóch odtwórców postaci nocnego króla w serialu „Gra o Tron”. W serialu „Wiedźmin” od platformy Netflix Furdik tworzył choreografię walk, jednak streamingowy gigant nie przedłużył mu umowy na 2. sezon. Drugim nocnym królem był aktor Richard Brake. Jak się okazuje on również został początkowo zatrudniony w „Wiedźminie”. Brake miał zagrać czarodzieja-zabójcę. Ostatecznie jednak rola przypadło Polakowi – Marcinowi Czarnikowi.

Richard Brake musiał być już mocno zaangażowany w produkcję, gdy postanowiono zastąpić go Polakiem. Kostiumograf Tim Aslaim stworzył nawet dla niego strój.

Richard Brake jako czarodziej-zabójca w serialu „Wiedźmin” od Netflix
Źródło: Redanian Intelligence

Czarodziej-zabójca (Mag Ronin) zaatakował Yennefer i królową Kalis w odcinką 4. Finalnie oglądając „Wiedźmina” nie zobaczymy Richarda Brake’a. Z nieznanych powodów twórcy w ostatnim momencie wystawili zamiast niego mało znanego polskiego aktora – Marcina Czarniaka.

Marcin Czarniak jako czarodziej-zabójca w serialu „Wiedźmin” od Netflix
Źródło: Redanian Intelligence

Dlaczego twórcy serialu zdecydowali się na ten krok? Nie wiadomo.

Źródło: Redanian Intelligence/Nczas.com

2 KOMENTARZE

  1. Pierwotna, książkowa wersja Wiedźmina jest najlepsza. Wszelkiej maści wtórne produkcje – gry czy filmy, są bezczeszczeniem dzieła.

Comments are closed.