Izrael żąda 150 miliardów dolarów rekompensat. „850 tysięcy Żydów zostało wydalonych”

Jerozolima. Źródła: PAP/EPA/ABIR SULTAN
Jerozolima. Źródła: PAP/EPA/ABIR SULTAN

Organizacja „Sprawiedliwość dla Żydów” twierdzi, że około 850 tysięcy Żydów zostało zmuszonych do ucieczki lub wprost wydalonych z dziesięciu krajów arabskich w 1948 roku. W związku z tym Izrael ma żądać 150 miliardów dolarów rekompensaty.

Żydowskie roszczenia majątkowe wysuwane są pod adresem kolejnych państw, na coraz bardziej absurdalne kwoty. „Israel Today” donosi, że Żydzi szykują się do zażądania 150 miliardów dolarów rekompensaty od krajów arabskich. Ma być to odszkodowanie za własność Żydów, którzy wyjechali z „okupowanej Palestyny”.

Ustawa o dochodzeniu rekompensat została uchwalona w 2010 roku. Na przestrzeni lat trwały ustalenia wysokości odszkodowań, zaś same rozmowy z państwami arabskimi rozpoczęły się w 2017 roku, jednak od tamtego czasu nie przyniosły żadnych konkretnych rezultatów.

Organizacja „Sprawiedliwość dla Żydów” wyliczyła, że ponad 800 tysięcy Żydów miało zostać zmuszonych do ucieczki w końcówce lat 40. XX wieku. Pierwsze wyliczenia mówiły nawet o 250 miliardach rekompensaty dla Izraela, jednak ostatecznie kwota ta została zmniejszona.

Źródło: www.middleeastmonitor.com

11 KOMENTARZE

  1. A potem… A potem… Jest jedno wielkie aj i jedno wielkie waj i… Hatujcieee naaas, my są luuuudzie… Palcem w bucie nie kiwnę.

  2. Duża szansa w tym, że oni nigdy nie mieli umiaru. W wielu sprawach, ale przede wszystkim w pieniądzach. Taki specyficzny rodzaj amoku.

  3. Jeśli nawet był wtedy z tego jakis problem prawny – to ci żydzi co pojechali do Izraela bo własnie powstał – nie byli w tym czasie obywatelami Izraela. Poza tym – dobra i rzeczy tam ich zostały – ale nikt im nie zabraniał ich ze sobą zabrać.

  4. Kraje arabskie powinny się zjednoczyć i wspólnie, w porozumieniu, zdecydowanie dać Żydom to co w pełni zasługują. Ku zadowoleniu całego świata.

Comments are closed.