Kilkadziesiąt osób z obrażeniami! Poważna awaria Boeinga 777 [WIDEO]

Awaryjny zrzut paliwa z samolotu Boeing 777 linii Delta Air Lines fot. Twitter @SujeyHernandez
Awaryjny zrzut paliwa z samolotu Boeing 777 linii Delta Air Lines fot. Twitter @SujeyHernandez

Awaria Boeinga 777 amerykańskich należącego do Delta Air Lines  doprowadziła do obrażeń u kilkudziesięciu osób. Samolot musiał awaryjnie zrzucać paliwo.

Co najmniej 26 osób  doznało niegroźnych obrażeń we wtorek po tym, jak samolot pasażerski Boeing 777 awaryjnie zrzucił paliwo lotnicze na plac zabaw przy szkole podstawowej w amerykańskim mieście Cudahy w hrabstwie Los Angeles – poinformowały internetowe media w USA.

Łącznie do szpitali trafiło 60 osób, głównie dzieci. Większość z nich na szczęście nie wymagała hospitalizacji.

W sieci pojawiły się filmiki, pokazujące dramatyczny moment. Widać na nich dwie smugi paliwa, zrzucanego z samolotu, który awaryjnie lądował w Los Angeles. W wyniku tego, jak podała miejscowa straż pożarna, lekko ucierpiało 17 dzieci i 9 osób dorosłych. Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast objęci opieką medyczną, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W akcji ratowniczej brało udział 70 strażaków. Potwierdzili oni, że na plac zabaw przy miejscowej szkole spadło paliwo lotnicze, ale nie zarządzili ewakuacji okolicznych budynków.

Dziennik Daily Mail pisze, że Boeing 777 należy do Delta Air Lines. Samolot leciał do Szanghaju, ale tuż po starcie z lotniska w Los Angeles z powodu awarii silnika musiał zawrócić i awaryjnie lądował.

Linie Delta Air Lines potwierdziły incydent.

Wkrótce po starcie lotu 89 z Los Angeles do Szanghaju samolot miał problem z silnikiem, co wymagało powrotu do LA. Maszyna wylądowała bezpiecznie po awaryjnym zrzuceniu paliwa, aby zmniejszyć ciężar podczas lądowania – oświadczył rzecznik linii.

Incydent bada już amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

1 KOMENTARZ

Comments are closed.