Kolejny zwrot w sprawie. Prezydent Iranu wprost o zestrzeleniu samolotu

Kolejny zwrot w sprawie. Prezydent Iranu o zestrzeleniu samolotu. Foto: print screen z YouTube/ BBC News
Kolejny zwrot w sprawie. Prezydent Iranu o zestrzeleniu samolotu. Foto: print screen z YouTube/ BBC News

Hassan Rouhani zabrał głos w sprawie zestrzelenia ukraińskiego Boeinga. Prezydent Iranu o zestrzeleniu samolotu wypowiedział się w sposób, że przyznał się do nieprawidłowości po stronie Iranu w informowaniu o incydencie.

Prezydent Iranu o zestrzeleniu samolotu wypowiedział się w środę. Wygłosił on mowę, którą transmitowała państwowa telewizja.

Tym samym irański przywódca przyznał się do wielu błędów, która zarzucają mu światowe media. Rouhani dodał również, że „opóźnienia” były w tej sprawie niedopuszczalne. Wszyscy bowiem powinni jak najszybciej poznać okoliczności związane z zestrzeleniem maszyny.

Chciałbym przeprosić za opóźnienie i za nasz ton – powiedział irański prezydent.

Rouhani odniósł się jeszcze do jednej, niezwykle ważnej tezy. Otóż jego zdaniem, nieprawdą jest, że Iran dąży do wojny atomowej.

Pogłoski o tym, że Iran stara się uzyskać broń nuklearną, to nonsens, który był powtarzany tyle razy – powiedział cytowany przez agencje TASS prezydent Iranu.

Wypowiedź ta ma najprawdopodobniej związek z protestami mieszkańców Iranu. Domagają się oni bowiem stanowczego ukarania winnych incydentu. Niektórzy z nich postulują nawet zmianę władzy w kraju.

Źródło: o2.pl

3 KOMENTARZE

  1. Iran wg mnie powinien wygłosić przemówienie w języku angielskim i arabskim . Że , przeprasza za ten incydent itd i oczekuje ,że Trump w imieniu Usa przeprosi za doprowadzenie do śmierci ponad miliona mieszkańców Iraku oraz napaści bezpodstawnej na ten Kraj.

  2. „wypowiedział się w sposób, że przyznał się do nieprawidłowości”
    Nic nowego, że poziom językowy tego portalu jest zerowy, a wręcz ujemny, ale codziennie zaskakuje mnie na nowo.

  3. po co pisac jak i tak kasujecie komentarze,
    ukazuje sie co dziesiaty albo gorzej

Comments are closed.