Wpadł ważny członek mafii lekowej. Ma obywatelstwo Izraela i Wielkiej Brytanii

Akcja CBA. Zdjęcie ilustracyjne /PAP/Darek Delmanowicz
Akcja CBA. Zdjęcie ilustracyjne /PAP/Darek Delmanowicz

Wpadł ważny członek mafii lekowej. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osobę z podwójnym obywatelstwem Izraela i Wielkiej Brytanii.

Zatrzymany członek mafii lekowej jest powiązany z zarejestrowaną w Polsce spółką odgrywającą kluczową rolę w nielegalnym odwróconym łańcuchu dystrybucji leków.

Czynności prowadzą funkcjonariusze z białostockiej delegatury CBA, którzy zatrzymali osobę z podwójnym obywatelstwem, Izraela i Wielkiej Brytanii.

To kolejna osoba działająca w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymana w związku ze śledztwem dotyczącym nielegalnego handlu lekami – powiedział Temistokles Brodowski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA.

Zatrzymany obcokrajowiec kierował i wspólnie z innymi osobami brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie wystawiali i posługiwali się fałszywymi dokumentami. Sprzedawać z aptek do hurtowni farmaceutycznych leki, a następnie wywozić je z Polski.

CBA szacuje, że wartość leków, które były przedmiotem przestępczej działalności przekroczyła 50 mln zł.

To nie pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. w marcu i kwietniu 2019 r. Biuro zatrzymało 10 osób związanych z hurtowniami farmaceutycznymi i właścicieli aptek współpracujących z grupą. Zarzuty usłyszało do tej pory 18 osób.

Źródło: polsatnews.pl

5 KOMENTARZE

  1. Zaraz go wypuszczą, albo przy pomocy Mossadu ucieknie do Izraela skąd nie ma ekstradycji … podobnie jak to zrobili Bagsik i Gąsiorowski.

  2. Aj, waj. Znowu antysemityzm… A tak na powaznie, to nalezy mu sie nagroda za to, ze smieci trujace z Polski wywozil. Bo to co zwa lekami, nie leczy….

  3. w całej Polsce, jak mówią wiewiórki w Łazienkach, mafia opanowała hurtownie i sieci aptek. Tajemnicą POliszynela było, że starsi bracia w wierze znowu są w czubie przekręciarzy. Ujawnić kryszę ???????????????

Comments are closed.