Co teraz będzie robił Dmitrij Miedwiediew? Władimir Putin stworzył specjalne stanowisko dla byłego premiera

Władimir Putin, Dmitrij Miedwidiew fot. Kremlin.ru

Dmitrij Miedwiediew, podał się wraz z rządem do dymisji w środę 15 stycznia. Tego samego dnia Władimir Putin zaproponował Miszustinowi stanowisko premiera. Prezydent Rosji nie zapomniał jednak o Miedwiediewie i stworzył dla niego specjalne stanowisko państwowe.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew poinformował w środę, że jego rząd podał się do dymisji. Jednocześnie prezydent Władimir Putin zapowiedział utworzenie stanowiska zastępcy szefa Rady Bezpieczeństwa Rosji i powołanie Miedwiediewa na ten urząd.

Miedwiediew przez osiem lat przewodniczył rządowi, co jest najdłuższą kadencją na tym stanowisku w najnowszej historii Rosji.

Co teraz będzie robił był premier? Jego zakres kompetencji Władimir Putin przedstawił dość enigmatycznie.

– Zgodziliśmy się, że istnieje wyraźny blok prezydencki, a istnieje blok rządowy, prezydent, oczywiście, jest odpowiedzialny za wszystko, ale przede wszystkim blok prezydencki – to kwestie bezpieczeństwa, obronności i tak dalej – powiedział Putin.

To własnie tymi kwestiami „prezydenckimi” ma zająć się Miedwiediew. Można z tego wywnioskować, że były premier będzie blisko współpracował z Władimirem Putinem.

Źródło: PAP/Sputnik