Jest pierwszy milion! Kolejny rekord w cofaniu liczników w Polsce

Pierwszy milion! Kolejny rekord w cofaniu liczników w Polsce. Foto: Pixabay
Zegary w samochodzie Foto: Pixabay

Co kilka dni media donoszą o samochodach ze zmienionymi wskazaniami drogomierza. Właśnie padł kolejny rekord w cofaniu liczników. Obecny wynosi już ponad milion kilometrów!

Na kolejny rekord w cofaniu liczników nie trzeba było czekać zbyt długo. Jednakże chyba nikt nie spodziewał się aż takiego wyniku.

Policja zatrzymała na ulicy Wita Stwosza w Krakowie dostawczego Mercedesa. Jego stan techniczny już na pierwszy rzut oka pozostawiał wiele do życzenia, jednakże to nic w porównaniu do rozbieżności pomiędzy wskazaniami drogomierza a wpisem w bazie CEPiK.

Licznik w kontrolowanym samochodzie wskazywał 993 892 km, natomiast podczas ostatniego badania technicznego odnotowano przebieg 2 008 533 km. Oznacza to, że ktoś cofnął licznik o 1,014 mln km!

Co ciekawe, samochód odwiedził stację kontroli pojazdów w grudniu 2019 r. Zatem drogomierz został „skorygowany” niedawno temu.

Ciekawe, kiedy padnie kolejny rekord.

Źródło: autokult.pl

5 KOMENTARZE

  1. nie rozumiem czemu policja zajmuje sie takimi sprawami. powinni scigac przestepcow, „serve and protect”, a takie rzeczy zostawic stacjom kontroli pojazdow. przekret by wyszedl podczas nastepnego przegladu, tak to jest udawanie ze cos sie robi, szukanie sposobu na udowonienie swojej przydatnosci i jednoczesnie unikanie rzeczywistej odpowiedzialnosci zwiazanej z pelniona funkcja, po prostu przepalanie pieniedzy podatnika.

  2. kómpel miał malucha i mu sie licznik sam dwa razy przekręcił od nowa i jak sprzedawał to mial 28 tys. km wzioł za niego więcej jak zapłacił za nowego

Comments are closed.