Machała na urlop. Jest nowa naczelna Wirtualnej Polski. Polsat milczy

Tomasz Machała w rozmowie ze Zbigniewem Ziobro. Fot.: WP.pl / Newsroom
Tomasz Machała w rozmowie ze Zbigniewem Ziobro. Fot.: WP.pl / Newsroom

Po ujawnieniu afery w Wirtualnej Polsce obowiązki redaktor naczelnej tymczasowo przejęła była podwładna Tomasza Machały. Polsat, w którym bohater skandalu jest prowadzącym programy, milczy w sprawie dalszej współpracy.

Katarzyna Szpor przejęła obowiązki redaktor naczelnej Wirtualnej Polski. To pokłosie afery jaka wybuchła w największym portalu w Polsce, po wczorajszej publikacji Oko.press.

Przypomnijmy: dziennikarze opisali współpracę WP z resortem sprawiedliwości i ludźmi ministra Zbigniewa Ziobry oraz jego żony Patrycji Koteckiej. Ta ostatnia jest dyrektorką marketingu w Link 4, które należy do państwowego PZU.

– Nie będę demolował interesów z Ministerstwem Sprawiedliwości, dlatego, że wisi na tym twoja pensja, twoja pensja i jeszcze pensje 25 innych osób – miał powiedzieć wiceprezes WP na zebraniu z pracownikami.

Z kolei krytyczne artykuły miały być cenzurowane i blokowane, a dziennikarzom kazano konsultować treść z żoną Ziobry. Pozytywne materiały miały być publikowane przez wymyślonych autorów zarówno w WP jak i należącego do niego Money.pl.

Ponieważ w tekście Oko.press padały cytaty z Machały, można domniemywać, iż wypowiedzi były utrwalane przez pracowników.

Sam Tomasz Machała udaje się na urlop. Z kolei spółka wydająca WP powołała zespół mający zbadać zarzuty.

Nie wiadomo jednak, czy Machała pojawi się w Polsacie. Prowadzi on tam dwie audycje – „Graffiti” i „Newswroom”.

Jak przekonują dziennikarze żona Ziobry ma mieć dobre relacje z Polsatem. Link 4 była np. partnerem programu „Nasz nowy dom” w Polsacie.

O ociepleniu relacji Polsatu z PiS miało świadczyć oddanie władzy nad wiadomościami Dorocie Gawryluk. Prywatnie to przyjaciółka prezesa TVP i jego żony.

Źródło: Press / GW