Jarosław Kaczyński, wariograf Źródło: PAP, wikipedia, collage
REKLAMA

Możliwe, że sąd przesłucha Jarosława Kaczyńskiego w związku ze sprawą budowy dwóch wież przez spółkę Srebrna. Roman Giertych, który reprezentuje Austriaka, któremu Kaczyński nie zapłacił, proponuje wykorzystanie wariografu.

„7 lutego Sąd Okręgowy rozstrzygnie zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa w spr. Dwóch wież” – informuje na Twitterze mecenas Roman Giertych. W sprawie przesłuchany ma zostać m.in. Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że chodzi o aferę z tzw. budową dwóch wież i spółką Srebrna. Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner współpracował przy inwestycji z której Kaczyński finalnie zrezygnował. Prezes PiS nie zapłacił Austriakowi, i zamiast tego zaproponował rozwiązanie sądowe.

REKLAMA

W trakcie trwania afery wyszło na jaw, że Austriak nagrywał rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Biznesmena reprezentuje były minister w rządzie PiS, Roman Giertych.

Zapowiada się ciekawa sprawa, ponieważ Giertych chce wnosić o wykorzystanie nadzwyczajnych środków podczas przesłuchiwania m.in. Kaczyńskiego.

„Mamy nadzieję, że SO uchyli decyzję prokuratury i zleci przeprowadzenie szeregu czynności (w tym przesłuchanie JK i ks. Sawicza). Zaproponujemy wykorzystanie wariografu” – napisał mecenas.

REKLAMA