Sejmowa komisja z Macierewiczem oddaje ważne stanowisko Maciejowi Laskowi, krytykowi teorii o zamachu

Maciej Lasek, Antoni Macierewicz Źródło: Wikipedia, collage

Grzegorz Braun informuje na Twitterze, że „pisowska większość w Komisji Obrony Narodowej (z Macierewiczem w stałym składzie) wybrała Macieja Laska na ważne stanowisko przy NATO”. Jest to zaskakujące, ponieważ Lasek słynie z krytykowania Macierewicza i teorii o zamachu w Smoleńsku.

„10 rocznica zamachu warszawsko-smoleńskiego za pasem, a tu pisowska większość w Komisji Obrony Narodowej (z Antonim Macierewiczemw stałym składzie) wybiera Macieja Laska na przewodniczącego podkom. stałej ds. współpr. zagr. i kontaktów z NATO” – informuje Grzegorz Braun.

Przypomnijmy, że Maciej Lasek i Antoni Macierewicz pozostawali dotąd zaciekłymi wrogami. Wystarczy przypomnieć takie wywiady z Laskiem dla portalu Newsweek jak: „Antoni Macierewicz nie wierzy w zamach smoleński. Kaczyński przestał wierzyć pół roku temu”.

W tym wywiadzie dr Lasek bardzo ostro krytykuje PiS i teorie o zamachu w Smoleńsku.

– PiS mogło przeprosić za te smoleńskie bzdury w kampanii w 2015 roku. Ja na ich miejscu bym tak zrobił – mówi w rozmowie z Tomaszem Lisem dr Maciej Lasek.

Podobnych zdań pada w wywiadzie więcej, dlatego dziwi decyzja Komisji Obrony Narodowej. Grzegorz Braun skomentował to jednym krótkim zdaniem:

„Kruk krukowi oka nie wykole ;-)” – napisał Konfederata na Twitterze.

Ciekawe czy to PiS przestał wierzyć w teorię o zamachu, czy to Lasek nawrócił się na tzw. „religię smoleńską”.

Źródło: Newsweek, Twitter

1 KOMENTARZ

  1. I co na to sekciarze smoleńscy, ta banda najgłupszego sortu, która do niedawna odbywała publicznie pogańskie obrzędy zwane miesiączkami smoleńskimi?

Comments are closed.