Bijatyka w niemieckim sądzie po procesie arabskich klanów [VIDEO]

Bijatyka w niemieckim sądzie w Essen/Fot. screen Twitter
Bijatyka w niemieckim sądzie w Essen/Fot. screen Twitter

W niemieckim sądzie w Essen doszło do dantejskich scen. Po tym, jak zapadł wyrok w sprawie dwóch libańskich klanów, oskarżeni starli się w bójce. Dołączyli do nich także inni członkowie klanów, siedzący na widowni.

Proces w niemieckim sądzie toczył się w sprawie brutalnej bijatyki, do której doszło w szkole. Jej uczestnikami byli nastolatkowie i młodzi mężczyźni z libańskich klanów. Sytuacja ta powtórzyła się tuż po wydaniu wyroku. Niezbędna była interwencja policji.

W tłumieniu sądowej awantury udział brało ponad 20 policjantów i funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości. Musieli zapanować nad totalnym chaosem na sali. Libańczycy zaangażowani w spór prowadzą dziką bijatykę, pozostali widzowie uciekają.

Od dawna jestem reporterem, ale nigdy nie widziałam tego, czego doświadczyłam dzisiaj w tym procesie. Zamieszki i ryki, brak szacunku dla niemieckiego systemu prawnego. Prawie 20 funkcjonariuszy policji w kamizelkach ochronnych było potrzebnych do przywrócenia porządku – skomentowała dziennikarka RTL.

W procesie oskarżono w sumie osiem osób – mężczyzn w wieku od 16 do 21 lat. W lipcu 2019 roku mieli oni brutalnie pobić 18-latka – z innego libańskiego klanu. Najprawdopodobniej chcieli bowiem uniemożliwić ofierze spotkanie z pewną dziewczyną.

Sprawcy zamieścili później nagranie z pobicia w Internecie. Materiał ten stał się głównym dowodem oskarżenia.

Wyrokiem sądu w Essen sprawcy zostali skazani na karę pozbawienia wolności na trzy lata i trzy miesiące. Ofiara pobicia natomiast także przebywa w areszcie – za przestępstwa seksualne.

Źródło: rtl.de