Polacy poszukiwani! Niecodzienny nabór w Tesli

Elon Musk / Fot. Flickr
Elon Musk / Fot. Flickr

Tesla szuka pracowników do nowej fabryki w Niemczech. Polacy są faworyzowani.

Tesla Elona Muska otworzy nową fabrykę samochodów w Brandenburgii. Polacy, w przeciwieństwie do Niemców, mają się z czego cieszyć.

Fabryka powstanie 50 kilometrów od granicy z Polską. Da zatrudnienie 8 tys. osobom.

Jednak Niemcy, u których powstanie fabryka, dostali szału. Powodem jest ogłoszenie o naborze.

Jak możemy przeczytać Amerykanie z Tesli poszukują pracowników… ze znajomością języka polskiego. A to zaniepokoiło Niemców, którzy obawiają się płacowego dumpingu.

Język polski jest oczekiwany nawet od specjalistów ds. rekrutacji. Tymczasem w Brandenburgii panuje bardzo wysokie, jak na niemieckie, warunki bezrobocie.

Natomiast niemiecki portal NTV przypomina, że Amerykanie wynegocjowali bardzo korzystne warunki zakupu gruntu pod fabrykę, właśnie dzięki nadziejom na ożywienie gospodarcze okolicy. Teraz okazuje się, że to nie Niemcy zyskają na tej inwestycji.

Pierwsze auta Tesli mają zjechać z taśmy produkcyjnej nowej fabryki już w 2021 roku.

Źródło: Deutsche Welle

3 KOMENTARZE

  1. Niemców nikt nie zatrudni,bo muszą mieć 5 razy dziennie przerwę na modlitwę (i nie podlega to negocjacjom!),potrzeba tłumaczy kilku języków by się z nimi dogadać,muszą mieć specjalne jedzenie(halal) w stołówce zakładowej,nie wpominając już o tym,że może się trafić jakiś „rozrywkowy”!

  2. Chyba właściciele zrozumieli , że Polacy mają większą kreatywność i chęć do pracy . Nie mówiąc o wydajności .

  3. … to dlaczego nie otworzył fabryki w Polsce!!!, taka to ” przyjaźń” biznesu AM. Co zrobili włodarze samorządowi i państwowi aby go przyciągnącć do Polski. MorawiecKI mówiłeś o polskim elektryku ( auto- nie OTUA). I co – śmiechu warte te twoje zapewnienia.

Comments are closed.