[SONDAŻ] PiS na poziomie 44 proc. Konfederacja zbiera tylko 5 procent

Obrady Sejmu RP Foto: PAP/Tomasz Gzell
Obrady Sejmu RP. Foto: PAP/Tomasz Gzell

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że w styczniu najwięcej zwolenników ma koalicja rządząca – PiS. Może liczyć na poparcie 44 proc. zadeklarowanych uczestników wyborów. „Totalna opozycja” ma w sumie 50 proc. 5 proc. zbiera Konfederacja.

W rozbiciu na partie Koalicję Obywatelską popiera 23 proc., Lewicę – 10 proc.; PSL-Kukiz15 może liczyć na 7-proc. poparcie, a Konfederacja na 5 proc. głosów.

Oznacza to, że w styczniu poparcie dla PiS-u deklaruje 44 proc. pewnych uczestników wyborów, co oznacza spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem z przełomu listopada i grudnia.

Głosowanie na KO zadeklarowało 23 proc. ankietowych, czyli o 1 pkt proc. więcej niż w badaniu z poprzedniego miesiąca. P 1 proc. ubyło Lewicy (SLD, Wiosna, Lewica Razem), która ma teraz 10 proc. poparcia.

7 proc. badanych zadeklarowało poparcie dla PSL-Kukiz15 , co stanowi wzrost o 1 pkt proc. Konfederację popiera 5 proc. badanych, i jest to z kolei spadek o 1 pkt proc. W sumie przepływy elektoratu są niewielkie.

W styczniu 78 proc. uprawnionych do głosowania zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach, gdyby odbywały się w najbliższym terminie i tylko te osoby pytano o ich polityczne preferencje.

Źródło: PAP

Comments are closed.