Wiedźmin od platformy Netflix. Wiadomo już gdzie nakręcą drugi sezon. Nie w Polsce tylko w…. [FOTO]

Wiedźmin Geralt i bard Jaskier rozmawiają podczas kąpieli Źródło: Netflix

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” Netflix w większości kręcił na Węgrzech. Zdjęcia prowadzono również w Hiszpanii, Austrii i Polsce, ale to okolice Budapesztu stanowią główne tło produkcji. W sezonie drugim ta baza zmieni lokalizację. Wiadomo już gdzie nakręcona zostanie kontynuacja widowiska i niestety nie będzie to Polska.

„Wiedźmin” przenosi się na Wyspy Brytyjskie. To tam zapewne powstanie grubo ponad połowa zdjęć. Krajobraz Wielkiej Brytanii stanie się tłem wiedźmińskiego Kontynentu w sezonie drugim.

Reżyser jednego z odcinków, Stephen Surjik, zaczął już przygotowywać się do zdjęć, które powstaną w Szkocji. W Internecie pojawiły się zdjęcia z tej lokalizacji i trzeba przyznać, że robią spore wrażenie.

Tu kręcony będzie „Wiedźmin” vol.2
Źródło: Redanian Intelligence
Reżyser Stpehen Surjik w jednej ze szkockich lokalizacji w których kręcony będzie „Wiedźmin” vol. 2
Źródło: Redanian Intelligence
Tu kręcony będzie „Wiedźmin” vol.2
Źródło: Redanian Intelligence

Twórcy budują już wiedźmińskie miasteczko

Lokalizacje w plenerze to jednak nie wszystko. Twórcy serialu budują już na Wyspach wiedźmińskie miasteczko. Na ten moment nie wiadomo jaką miejscowość z sagi ono zagra. Możliwe, że są to podwaliny pod Oxenfurt, w którym mieści się legendarny uniwersytet na którym wykładowcą jest bard Jaskier.

Netflix buduje wiedźmińskie miasteczko
Źródło: Redanian Intelligence
Netflix buduje wiedźmińskie miasteczko
Źródło: Redanian Intelligence

Drugi sezon kręcony w Polsce?

Nie wykluczone, że przynajmniej jeden odcinek serialu „Wiedźmin” zostanie nakręcony w Polsce. W sezonie pierwszym w odcinku opowiadającym o bitwie na wzgórzach Sodden wykorzystano zamek Ogrodzieniec. Tomasz Bagiński, producent serialu, zapewnia że twórcy rozważają również polskie lokalizacje.

Źródło: Redanian Intellgence