Wstrząsające. Pies zagryzł noworodka w szpitalu

Takie rzeczy tylko w Indiach. Pies zagryzł noworodka w szpitalu. Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Pies zagryzł noworodka w szpitalu w Indiach. Taką wersję podają rodzice nieżyjącego dziecka. Lekarze zaprzeczają tym zarzutom.

Twierdzenie, że pies zagryzł noworodka w szpitalu w Indiach wysuwają rodzice dziecka. Bezpańskie zwierzę miało wbiec na salę operacyjną prywatnej placówki.

Do incydentu miało dojść w poniedziałek około godziny 9 czasu lokalnego w mieście Farrukhabad w indyjskim stanie Uttar Pradesh.

– Na początku poinformowano nas, że poród odbędzie się metodą tradycyjną, jednak po konsultacji z lekarzem, pielęgniarka przekazała nam, że żona będzie szykowana do cesarskiego cięcia – powiedział Ravi Kumar, ojciec dziecka, dla „The Times of India”.

Lekarze zabrali kobietę na salę operacyjną. Po godzinie personel szpitala poinformował, że dziecko urodziło się zdrowe. Matka została przeniesiona do innej sali, zaś dziecko pozostało na sali operacyjnej.

– Kilka minut później pracownicy szpitala zaczęli wybiegać z bloku operacyjnego krzycząc, że do środka dostał się bezpański pies. Natychmiast wbiegłem na salę. Zobaczyłem, że moje dziecko leży bez ruchu w kałuży krwi. Miało ślady ugryzień na klatce i pod lewym okiem – relacjonuje Kumar.

Nikt nie wie w jaki sposób pies znalazł się wewnątrz szpitala. Niektórzy pracownicy podają nawet, że mogło to być kilka zwierząt.

– Zamiast poczuć się choć trochę winnymi, zaoferowali mi pieniądze za milczenie. Następnie przekazali mi, że dziecko urodziło się martwe, a pies znalazł się na sali operacyjnej „przez przypadek” – mówi ojciec dziecka.

Głos w sprawie zabrali już lokalni urzędnicy. Zapowiadają oni wyjaśnienie okoliczności tragedii.

– Badamy, w jaki sposób zwierzę dostało się do szpitala. Uważnie sprawdzamy też, kto mówi prawdę – władze szpitala, czy rodzice dziecka – mówi Manvedra Singh.

Szacuje się, że w Indiach żyje około 30 milionów zdziczałych psów. Zwierzęta te przenoszą różnego rodzaju choroby, na przykład wściekliznę. Nierzadko dochodzi do rozmaitych incydentów z ich udziałem.

Źródło:”The Times of India”, BBC