Adwokat Tuska zaprasza prezesa Kaczyńskiego na badanie wykrywaczem kłamstw

Roman Giertych. / źródło: facebook
Roman Giertych. / źródło: facebook

Roman Giertych zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na badanie wykrywaczem kłamstw. Na wariografie chce sprawdzić prawdomówność prezesa PiS ws. dwóch wież i 50 tys. zł dla księdza.

Mec. Roman Giertych oraz mec. Jacek Dubois zaapelowali do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego aby poddał się badaniu wariografem. To reakcja na odmowę wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę w sprawie dwóch wież spółki Srebrna.

Apel adwokatów ukazał się na trzy tygodnie przed decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie. 7 lutego Sąd ma rozstrzygnąć zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa przez prokuratorów.

Sprawa dotyczy oszustwa, jakiego miał dopuścić się prezes PiS wobec austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera. Decyzja o odmowie wszczęcia śledztwa zapadła 11 października, tuż przed wyborami.

Decyzja prokuratury stała się jawna jednak dopiero po ogłoszeniu wyniku wyborów.

Co ciekawe – prokurator prowadząca sprawę zastosowała niecodzienny trik: wykorzystała zeznania Kaczyńskiego z zupełnie innego postępowania i dołączyła je do akt. Tym samym prezes PiS nie został nawet przesłuchany.

Teraz adwokaci proponują Kaczyńskiemu złożenie zeznań przy zastosowaniu wariografu.

– Obecnie jest to coraz częściej stosowana metoda weryfikacji zeznań. Ostatnio z dużym pożytkiem dla ustalenia stanu faktycznego i dla znalezienia dowodów uprawdopodobniających popełnienie poważnego przestępstwa na szczytach władzy została ona zastosowana w sprawie afery KNF. Jeżeli jest Pan przeświadczony, że nie oszukał Pan naszego klienta i jeżeli nieprawdą jest, że wręczał on Panu dla ks. Rafała Sawicza kwotę 50 tysięcy złotych, to przecież potwierdzenie takiego stanowiska przy udziale biegłego w ramach procedury badania wariograficznego nie powinno stanowić dla Pana żadnego problemu – piszą prawnicy.

Źródło: Facebook Roman Giertych

4 KOMENTARZE

  1. Tego sowieckiego chwasta sodomitę Kaczyńskiego należałoby też przebadać wariatografem.

  2. najlepiej niechaj się obaj przebadają,wogóle moim zdaniem 21 wiek i przy tej technice to każdy urzędnik powinien być okresowo badany wariografem,ba najlepiej dwoma w tym samym czasie.Prawo powinno być zmienione że jak urzędnik okradł do bierzemy jego majątek,a najlepiej jak najmniej urzędników,tyle ile potrzeba minimum

Comments are closed.