Mocny komentarz rzecznika Konfederacji. Grabarczyk: „Interesy wzięły górę nad honorem”

Tomasz Grabarczyk. Foto: YouTube/NCzasTV
Tomasz Grabarczyk. Foto: YouTube/NCzasTV

Czy szykują się zmiany w partii KORWiN? Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk ostro ocenił sposób głosowania elektorów Janusza Korwin-Mikkego oraz Konrada Berkowicza. Internauci są jeszcze mniej dyplomatyczni.

W temacie dzisiejszych wyborów. Tak rozkładały się głosy. Elektorzy JKM i Konrada Berkowicza nie poparli Artura Dziambora. Smutna to prawda, ale tak jest. Partia KORWiN zdradziła własnego kandydata – napisał na grupie sympatyków Janusza Korwin-Mikkego Tomasz Grabarczyk, rzecznik Konfederacji.

Największa Partia w Konfederacji zdecydowała się zaprzestać walki o Artura Dziambora. Szkoda… Teraz słyszymy jakieś puste teorie o złym, ale lepszym niż Bosak wyborze, ale niestety realia są takie, że personalne interesy wzięły górę nad honorem i walką do końca – dodał Grabarczyk.

Do posta załączono wykaz, jak głosowali elektorzy kandydatów w poszczególnych turach prawyborów.

Wpis z grupy szybko wrzucono na Twittera. – Ostateczne potwierdzenie odstrzelenia Artura Dziambora przez JKM i Berkowicza. #Dziambor2020. W normalnej partii, zarówno Korwin, jak i Berkowicz, zostaliby zawieszeni w prawach, za działanie na szkodę ugrupowania – twierdzi Kuba Hérnandez.

Prawda, postawili też na kandydata który jest lepszy dla wolnościowców (wewnętrzna walka o wpływy), ale gorszy dla wyniku Konfederacji. Strasznie stracili w moich oczach – ocenia PolskaLogiczna.

29 KOMENTARZE

 1. Uważam że Grzegorz Braun jest lepszym i w ogóle najlepszym kandydatem. Wyszło to dobitnie w toku jego działalności publicznej. Jest merytoryczny przygotowany, walczy na każdym froncie i jak pokazało odwołanie biejat potrafi wywrzeć wpływ. To jest lider z prawdziwego zdarzenia. Mowie to jako zwolennik parti Korwin/Wolność. Uważam że to odwaga a nie zdrada dostrzec ze własny kandydat jest świetny, ale jest ten ktory jest jeszcze lepiej przygotowany do roli prezydenta.

  • Zgadzam się ze stanowiskiem, że Grzegorz Braun z całej puli byłby najlepszym prezydentem RP. Nie wydaje mi się jednak, że świadomość tego może dotrzeć w tych konkretnie wyborach w maju do owych 85% wyborców w kraju, o których napomyka JKM. Jeszcze nie tym razem. Dlatego być moze należałoby raczej zastanowić się nad tym który z kandydatów na kandydata najlepiej popchnie sprawę wzrastającej w siłę Konfederacji.

 2. Ten rzecznik Konfederacji jest rzecznikiem Konfederacji, czy mojego bardziej mojszego niż niemoje? Kiedy patrzę na tabelę głosów po poszczególnych turach widze, że elektorzy zgodnie z przyjętą na początku prawyborów zasadą że każdy z kandydatów jest kandydatem całej Konfederacji.głosowali w każdej turze zgodnie ze swym zrozumieniem który z kandydatów na kandydata na prezydenta RP jest najlepszy. I po prostu większość z elektorów JKM i Berkowicza, choć przecie nie wszyscy, za takiego kandydata uważała Brauna, a nie Bosaka. Z elektorami Dziambora było odwrotnie. Większość z nich, choć znów nie wszyscy, poszli do Bosaka.
  Zaś p. Tadeusz Grabarczyk powinien zaprzestać swego rozbijackiego warcholenia.
  BTW, przemówienie JKM, głebokie i pełne troski o przyszłość nas wszystkich było doskonałe

  • E tam… Wolnościowcy cały czas mówili, że będą się nawzajem popierać. A na koniec JKM ze strachu o własną pozycję w partii uwalił Dziambora.

   • Co ty bredzisz? JKM niedawno został wybrany (niemal przez aklamację) szefem Partii KORWiN (następne wybory za 5 lat) ma się niby obawiać Dziambora, zdrajcę z KNP, którego przygarnął i który bez JKM jest nikim? Czy ty się dziecko dobrze czujesz? Dziambor zamiast się podporządkować decyzji Prezydium zagłosował na socjalistę zamiast wolnościowca Brauna, który godzi oba skrzydła Konfederacji. Dziambor kolejny raz robi ruchawkę w Partii JKM za co powinien został dyscyplinarnie wywalony. Niech sobie ze swoimi nikłymi fanami (najgorszy wynik spośród posłów od JKM w wyborach) założy Partię DZIAMBOR – skończy z tą swoją charyzmą mokrej szmaty jak Gwiazdowski, czy Żółtek z którym doprowadził KNP bez JKM do grobu.

   • Korwin boi się młodszych i lepszych od siebie. Dziambor nakrywa czapką to gęganie JKMa. Dziambor to prawdziwy pracodawca i przedsiębiorca, a JKM żyje ze spadku.

 3. Ja nie bardzo rozumiem dlaczego rzecznik Konfederacji ocenia wybory najważniejszej partii składowej – która jednak stanowi samodzielne ugrupowanie i jest suwerenne w decyzjach. To ich sprawa kogo zdecydowali się poprzeć. Mam wrażenie, że p. Dziambor był „pompowany” w tych prawyborach wcześniej – być może także przez narodowców. Z całym szacunikiem, ale facet ma znikomą rozpoznawalność w skali kraju i nie miałby najmniejszych szans aby osiągnąć chociaż przyzwoity wynik. Rozczarowanie, że zareagował emocjonalnie i nie wziął tego „na klatę”.

 4. Moze by tak rzecznik partii przyswoil sobie gramatyke j.polskiego, np. te trudna wiedze, ze mowimy „W SPRAWIE”, ale „NA TEMAT”.

  I taki zenujacy poziom prezentowany jest publicznie. Moze niech rzecznik swetr zalozy, czy cos… bedzie „smieszniej”.

 5. Korwin i Berkowicz postąpili nie mile, ale rozsądnie.
  Zmian na lepsze w kraju nie osiąga się byciem miłym, ale działając logicznie.

  • A co logicznego jest w zdradzie kolegi? Który miał naprawdę spore szanse na elekcje? Logicznym elementem tej układanki jest tylko walka o stołki w partii KORWiN i próba osłabienia Dziambora, który okazuje się być świetnym liderem.

   • Poparli Brauna, by nie wygrał Bosak, bo Braun jest lepszy, od Bosaka. To jest logika.

 6. Ja jestem Korwinistem cóż będziemy głosować na Bosaka ale czy pozyska on nowe głosy. Oby. I życzmy Frodowi by doszedł do polskiego Mordoru

 7. a może powinno się wykuć pierścień KONFEDERACJI przekazywany kolejnym liderom?

 8. Berkowicz i Mikke zdradzili wyborców Wolnościowych. Wywalić ich NATYCHMIAST, bo szkodzą partii wolnościowej.

  • Wyborcy wolnościowi na forach wolnościowych radzili im, żeby tak zrobili. To nie jest żadna zdrada.

  • Jeszcze niech wywalą Brauna, to w następnych wyborach będą mieć 0,5% poparcia.

 9. To jakiś błazen a nie rzecznik, powinien polecieć ze stanowiska jako pierwszy. Rzecznik który wywleka wewnętrzne rozgrywki na światło dzienne… amatorka

 10. Konfederacja ma za duzo liderow
  Korwin z calym szacunkiem dla Niego on ma juz 77 lat blisko 80 tki, Ta formacja dopiero przechodzi pierwsze szlify, Bosak nic nie ugra, I to kazdy wie, ale Tak wybrali elektorzy idziemy dalej na glosowania i zapominamy co bylo.
  Konfederacja dopiero zaczyna zdobywac glosy, musza wspolnie powiekszac elektorat z kazdym dniem
  A Ta prezydentura, niczego nie wniesie ABOSLUTNIE NIC
  ale pokazalo, ze Nie z Braunem czy Bosakiem jest Problem, pomimo ze Bosak jest swietny ale on z gospodarki jest NOGA JAK.DUDEK…..Natomiast jak zachowali sie Korwinisci, dobrze ze tak sie stalo kazdy ma Obraz teraz tego wszystkiego

  Nie ma sensu rozpamietywac co bylo, teraz trzeba skupic sie na Nastepnych 4 latach
  Te wybory Tonse mozna w dupe wsadzic, Dudek w pierwszej rundzie wygra, juz z Konfederacji zadeklarowalo ze nigdy nie popra SOCJALISTE BOSAKA

  Konfederacja jak bedzie miala 5 % niech bedzie MEGA szczesliwa.

  Czlowiek uczy sie na bledach
  Pierwsze koty za ploty

 11. Jeszcze dużo ścieków musi w Wiśle upłynąć aby coś mogło się zmienić!

 12. Dziambor niech odejdzie od korwina skoro jest taki dobry. Dziambor byl w KNP odszedl teraz jest w KORWIN i tez ja niszczy od srodka

 13. NIe rozumiecie tego że Berkowicz i Korwin nie chcą utracic władzy i wpływów w partii bo władza w partii to kokosy wynagrodzenia fukkcyjne, słynne usługi obce które mozna zlecać firmom które sie przed chwilą samemu założyło, mozna zatrudniać jako asystentów poselskich swoich więc swoi zrobili jak guru JKM i KB kazali. Interesy partyjne, klanów i kliki i tyle. Urósł im Dziambor wiec trzeba było go odwalić i tyle. Berkowicz jest podłym łajdakiem i karierowiczem i tyle ! Apeluje o odwołanie Berkowicza i Korwina z funkcji prezesa i viceprezesa partii, za złamanie statutu czyli szkodzenie interesom partii a jak nie to sami rezygnujcie. To partia gdzie rządzą klany JKMa i Berkowicza i ich giermkowie.

 14. Grabarczyk ewidentnie nie rozumie roli rzecznika prasowego. Zwolnić go, im szybciej tym lepiej.

Comments are closed.