Nie żyje biskup Stanisław Stefanek. Jego dewizą było zdanie: „We wszystkim Chrystus”

Biskup Stanisław Stefanek Źródło: Wikipedia

Biuro prasowe Episkopatu Polski przekazuje smutne wieści. W piątek, 17 stycznia o 17.30 w szpitalu w Lublinie 84-letni biskup Stanisław Stefanek „odszedł do domu Ojca”. Duchowny od 9 lat był na emeryturze. Jego dewizą było zdanie: „We wszystkim Chrystus”.

„Dzisiaj, 17 stycznia, o godz. 17.30 w Szpitalu w Lublinie odszedł do Domu Ojca bp Stanisław Stefanek TChr, biskup łomżyński w latach 1996-2011, biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński w latach 1980-1996. Miał 84 lata” – informuje biuro prasowe Episkopatu Polski.

Biskup Stanisław Stefanek urodził się na dwa lata przed wybuchem II wojny światowej, 7 maja 1936 r. Święcenia kapłańskie przyjął 28 czerwca 1959 r. Jego biskupią dewizą było zdanie: „We wszystkim Chrystus”. W momencie śmierci juz od 9 lat przebywał na emeryturze.

„Słowa biskupiego zawołania śp. biskupa Stanisława opisują szczególny rys nie tylko jego pasterskiej posługi, ale całego jego życia” – napisał abp Stanisław Gądecki.

Na zakończenie listu Przewodniczący Episkopatu zacytował jeszcze słowa z Ewangelii. „Rzekł mu pan jego: Dobrze, sługo dobry i wierny! W małej rzeczy byłeś wierny, nad wieloma cię postawię. Wejdź do radości twojego pana” (Mt 25, 21).

Źródło: Biuro prasowe Episkopatu Polski

Comments are closed.