Nie żyje najniższy człowiek świata. Miał zaledwie 67,08 cm wzrostu [FOTO]

Nie żyje najniższy człowiek świata. Miał zaledwie 67,08 cm. Foto: print screen z YouTube/Channel 4
Nie żyje najniższy człowiek świata. Miał zaledwie 67,08 cm. Foto: print screen z YouTube/Channel 4

Nie żyje najniższy człowiek świata. Khagendra Thapa Magar zmarł w wieku 27 lat. Mierzył 67,08 cm.

O tym, że nie żyje najniższy człowiek świata, donosi agencja AFP. Poinformował ją brat zmarłego.

– Jego uśmiech był tak zaraźliwy, że potrafił zmiękczyć serce każdego, kogo spotykał. Doświadcza tego wiele osób o niskim wzroście, a życie potrafi być szczególnie trudne, gdy waży się 6 kilogramów i nie pasuje się do świata zbudowanego dla przeciętnych ludzi. Ale Khagendra z pewnością nie pozwolił, by jego wzrost powstrzymał go przed czerpaniem z życia pełnymi garściami. To był zaszczyt znać jego i jego rodzinę, a przywilejem była możliwość podzielenia się ze światem jego historią – wspomina Craig Glenday z zespołu opracowującego Księgę Rekordów Guinnessa.

Nepalczyk został uznany za najniższego człowieka na świecie przy okazji swoich 18. urodzin, w 2010 r.

– Nie uważam, że jestem małym człowiekiem. Jestem wielkim człowiekiem. Mam nadzieje, że ten tytuł pozwoli mi tego dowieść, a przy okazji zapewni odpowiedni dom dla mnie i mojej rodziny – mówił wówczas Khagendra.

Mężczyzna był twarzą nepalskiej organizacji turystycznej. Jego kariera rozpoczęła się w wieku 14 lat, kiedy to dostrzegł go obwoźny sprzedawca. Nepalczyk podróżował po Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy.

Księga Rekordów Guinnessa uznaje dwie kategorie osób najniższych – zdolnych do poruszania się oraz niemobilnych. Co ciekawe, Khagendra Thapa Magar na chwilę stracił swój rekord na rzecz innego Nepalczyka –  Chandra Bahadur Dangi. Mężczyzna ten mierzył 54,6 cm.

Źródło: BBC