Putin grozi: „Zamkniemy ohydne usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię”

Władimir Putin ostrzega:
Władimir Putin Foto: print screen z YouTube/CBS News

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w sobotę w Petersburgu, że zamknie „ohydne usta” tym, którzy próbują przeinaczyć historię. Mówił o tym, zapowiadając otwarcie centrum archiwalnych dokumentów dotyczących II wojny światowej.

– Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy zagranicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją – powiedział Putin na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych.

Jego słowa cytuje m.in. agencja RIA Nowosti.

Na stronie internetowej agencji zamieszczono również inny cytat z wypowiedzi prezydenta Rosji oraz nagranie, na którym Putin mówi: – Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem.

RIA Nowosti relacjonuje, że jako przykład Putin podał Izrael, który „ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście”.

Centrum archiwalnych dokumentów oraz jego strona internetowa będą dostępne dla Rosjan i „całego świata” – pisze agencja, cytując słowa prezydenta.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. No proszę, Putin i Trampek to jednak albo takie same marionetki starszych i mądrzejszych, albo Putinek bezczelnie zasłania się dziusami do osiągnięcia swoich celów, i przy okazji strzeli lewackich szabesgoi z pisuaru po łapach. Szczerska od Maliniaka może jedynie wypłakać się na ramieniu „przyjaciół” z Usraela którzy nie kiwną palcem by pomóc swojemu „wielkiemu sojusznikowi z Polin” załatwić możliwość przemawiania.

  2. Polin zbiera to co zasiała. Publikowała wstrętne kłamstwa o Putinie jak to niby zrobił zamach na Lecha Kaczyńskiego, wysadzał domy i metro w Moskwie, sypiał z nieletnią gimnastyczką, nakradł 80 mld USD, zamordował dzieci w Biesłanie, spalił 30000 rosyjskich żołnierzy w mobilnych krematoriach itd. Teraz Putin odpłaca tą samą monetą. :-)))))))))))))))))))))))

  3. Świecka religia holokolo i świecka religia wielkiej wojny ojczyźnianej

  4. toż jest film z defilady w Brześciu,za Jelcyna wszyscy historycy przebadali dokumenty jak 3 rzesza miała poligony w CCCp,wszyscy to wiedzą ale zobaczymy kto dziób otworzy bo z skąd ich car ?KGB to nie przelewki,i tu wydaje mi się że to jest zgrane z kwikiem pejsiaków za utraconym tombakowym złotem

Comments are closed.