Warszawa Trzaskowskiego wprowadza zakaz budowy zamkniętych osiedli na terenie całego miasta

Rafał Trzaskowski. / foto: YouTube
Rafał Trzaskowski. / foto: YouTube

Warszawscy radni przyjęli dokument zakazujący budowy zamkniętych osiedli. Chodzi o „nie odgradzanie się” od innych ludzi ale także o przerywanie „naturalnych ciągów komunikacyjnych” w mieście.

W Warszawie wprowadzony zostanie zakaz budowy zamkniętych osiedli. Z jednej strony jest to ideologiczny postulat. Lewakom bowiem zamknięte osiedle kojarzy się z „odgradzaniem się od społeczeństwa”.

Jednak jest w tym coś praktycznego. Zamknięte osiedle czasem zamyka możliwość nie tylko przejazdu, ale nawet i przejścia z jednego do drugiego punktu, co wydłuża podróż.

Mimo wszystko odgórny zakaz jest oczywiście skandaliczny. Dotychczasowe zamknięte osiedla oczywiście pozostaną, nie będzie jednak wolno budować nowych na terenie miasta.

Część ludzi obawia się, że spowoduje to wzrost przestępczości na terenach mieszkalnych. W pewnym stopniu bowiem osiedle zamknięte sprawia, że pospolite przestępstwa wydarzają się rzadziej. Spowodowane jest to faktem, że osoby z zewnątrz nie mają możliwości wejść na teren danej społeczności w sposób niezauważony.

Oprócz tego radni przyjęli przepisy dotyczące „chaosu reklamowego”. Dokument określa, jakiego rodzaju szyldy i billboardy będą mogły wisieć w mieście.

Źródło: money.pl

8 KOMENTARZE

  1. No i slusznie, buduja se oligarchy mieszkania, klatki schodowe i nawet nie mozna wejsc i nasikac. Chlew musi byc.

  2. Pewnie na osiedlach zamkniętych przestępstwa zdarzają się rzadziej, ale za to na otwartych częściej.

  3. I ceny w starych osiedlach zamkniętych nieuchronnie wzrosną. Zarobi (jak zwykle) ten, kto wiedział wcześniej.

  4. Jestem za. Lecz uważam, że należy też rozgrodzic te istniejące. I należy zlikwidować straż miejską – za bezpieczeństwo publiczne odpowiada Komendant Policji wybierany przez mieszkańców a nie nadawany z politycznegp rynsztoka.

  5. No wreszcie konkretna i prawidłowa decyzja! Zamknięte osiedla to zmora dzisiejszych miast. Szczególnie Warszawy. Dość, że zamykają ciągi komunikacyjne to uniemożliwiają zwierzętom swobodne poruszanie się. Brawo Trzaskowski!

  6. Ale mam nadzieję że będzie nakaz zburzenia staruch już ogrodzeń na osiedlach zamkniętych tak żeby ludzie tam mieszkający zobaczyli jakiego idiote wybrali bo na osiedlach zamkniętych jest znikoma przestępczości a rodzice nie boją się puszczać dzieci samych na zewnątrz

Comments are closed.