Zdjęcie ilustracyjne/Foto: Pixabay
REKLAMA

Tak drogo jeszcze nie było! Według danych Eurostatu ceny w Polsce rosną niemal dwa razy szybciej niż średnia dla Unii Europejskiej.

Polska znalazła się na niechlubnym prowadzeniu w rankingu Eurostatu. Jesteśmy bowiem jednym z krajów, w którym ceny rosną najszybciej!

Inflacja w Polsce jest już niemal dwukrotnie większa niż średnia w Unii Europejskiej. Europejski Urząd Statystyczny wskazuje, że zaledwie w pięciu państwach ceny rosną szybciej niż w Polsce.

REKLAMA

Szybciej niż w Polsce ceny rosną na Węgrzech, w Rumunii, Czechach, Słowacji i Bułgarii. Na szóstej pozycji plasuje się Polska z inflacją na poziomie dokładnie 3 proc.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Co bardziej szokujące to fakt, że ceny w Polsce rosną ponad dwukrotnie szybciej niż średnia w krajach posługujących się walutą euro (1,3 proc.).

Dla porównania w Niemczech i Wielkiej Brytanii inflacja utrzymuje się na poziomie 1,3 – 1,5 proc. Z kolei w Belgii czy Danii nie przekracza ona 1 proc.

Najszybciej rosną ceny żywności i napojów bezalkoholowych. Rekordem były ceny cukru (+ 20,7 proc.) oraz owoców i warzyw (+ 12 proc.).

Średnią w dół ciągną spadające ceny urządzeń domowych oraz odzieży.

Źródło: Money.pl

REKLAMA